KEÇİÖREN'E 'KARDEŞ BELEDİYE' ZİYARETİ


Açıklama: AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen "Kardeş Şehirler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda kardeş şehir olarak belirlenen İnebolu Belediyesi ve Keçiören Belediyesi arasında ilk temas gerçekleşti.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 04 Ağustos 2020, 20:36
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1643


AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen "Kardeş Şehirler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda kardeş şehir olarak belirlenen İnebolu Belediyesi ve Keçiören Belediyesi arasında ilk temas gerçekleşti.

İnebolu Belediye Meclisi toplantısında Ankara'nın Keçiören Belediyesi ile kardeş belediye projesi görüşülerek kabul edildi.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Meclis kararının Kaymakamlık tarafından onaylanmasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü, meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'u ziyaret etti.

Başkan Altınok'un makamında gerçekleşen ziyarette Belediye meclis üyeleri Mustafa Akça ve Emre Özlü ile AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Sedat Kan ve Nedim Aksakal da hazır bulundu.

Belediye Başkanı Özay, ziyaret sırasında Keçiören Belediye Başkanı Altınok'a İnebolu'nun İstiklal Madalyası rölyefini hediye etti.

Ziyaretleri nedeniyle Belediye Başkanı Özay ve beraberindeki heyete teşekkür eden Başkan Altınok, İnebolu'nun Kurtuluş Savaşı'na katkılarına değindikten sonra Milli Mücadele'nin karargahının da Keçiören olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'u ziyaretiyle ilgili bilgi verdi.

Ankara'nın 1 milyona yaklaşan nüfusuyla en büyük ikinci ilçesi olan Keçiören ile kardeş belediye olmanın avantajlarını kullanmak için azami gayret göstereceklerini belirten Başkan Özay, "Keçiören Belediyesi'nden teknik eleman, projeye ve araç gereç gibi konularda inşallah destek alacağız" dedi.

İnebolu ve Keçiören'in yanı sıra Bozkurt ile Mamak, Devrekani ile Sincan, Bafra ile Doğanyurt, Hanönü ile Çarşamba, Küre ile Vezirköprü Belediyeleri kardeş belediye olmuştu.