HALK EĞİTİM MERKEZİ İLK MASKELERİ ÜRETTİ


Açıklama: Kaymakam A. Atakan Atasoy'un talimatıyla İnebolu Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğünde maske üretimine başlandı.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2020
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2021, 17:58
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1684


Kaymakam A. Atakan Atasoy'un talimatıyla İnebolu Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğünde maske üretimine başlandı.

HEM usta öğreticilerinin ilk etapta ürettiği 500 adet maske İlçe Milli Eğitim Müdürü Telat Aktaş ve İnebolu HEM Müdürü Şakir Peker tarafından Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay'a teslim edildi.

HAFTADA 3 BİN MASKE ÜRETİLECEK

Bilgisine başvurduğumuz Kaymakam A. Atakan Atasoy, maske üretiminin önümüzdeki pazartesi gününden itibaren 13 kişi ile haftada 3 bine çıkarılacağını müjdeledi.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay da yaptığı açıklamada, maske üretiminde tüm emeği geçenlere teşekkür ederek, "Halk Eğitim Merkezimizdeki maske üretimine Belediye olarak gereken desteği vereceğiz. Burada üretilen maskeleri vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtacağız" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Telat Aktaş ise, haftalık 3 bin maske üretmeyi hedeflediklerini belirterek, "Kaymakamımızın talimatları ile maske üretimine Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri başladılar. Bugün steril hale getirilmiş 500 maskenin teslimini gerçekleştirdik. Pazartesi günden itibaren haftalık 3000 maske üretmeyi hedefliyoruz. Maske üretim malzemesi konusunda belediye başkanımız gereken yardımı yapacak. Steril hale gelmesi konusunda da hastane yönetimimiz yardımcı olacak. Bu anlamda belediye başkanımıza, başhekim ve hastane müdürümüze de teşekkür ederim" diye konuştu.