"HEM GÖNÜL HEM İŞ YAPAN KAYMAKAM OLARAK ANILABİLİRSEK NE MUTLU BİZE"


Açıklama: İlçemizde 7 Aralık 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Türkiye'nin İstiklal Madalyalı tek ilçesi İnebolu'da görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Hem gönül yapan, hem iş yapan bir idareci, bir Kaymakam olarak anılabilirsek ne mutlu bize" dedi.
Kategori: İNEBOLU
Eklenme Tarihi: 09 Ocak 2021
Geçerli Tarih: 20 Nisan 2021, 20:17
Site: Yeni İnebolu Gazetesi
URL: http://www.inebolugazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1795


İlçemizde 7 Aralık 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Türkiye'nin İstiklal Madalyalı tek ilçesi İnebolu'da görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Hem gönül yapan, hem iş yapan bir idareci, bir Kaymakam olarak anılabilirsek ne mutlu bize" dedi.

Gazetemiz sahibi Kadir Yıldırım beraberinde yazı işleri müdürümüz Serkan Salcıoğlu, köşe yazarımız Bülent Yağcıoğlu ve muhabirimiz Oğuz Emre Salcı ile Kaymakam Selçuk Yosunkaya'ya ziyarette bulundu.

Kaymakam Yosunkaya, ziyaret sırasında gazetemize açıklamalarda bulundu.

"ÇOK BÜYÜK MEMNUNİYET DUYMAKTAYIM"

İnebolu'da yaklaşık 1 ay önce göreve başladığını söyleyen Kaymakam Yosunkaya, "Bakanlık makamının yapmış olduğu bir görevlendirme ile, tarihte de önemli bir yeri olan, Türkiye'de İstiklal Madalyası sahibi tek ilçe, yiğit insanların yaşadığı bir memleket, böyle bir ilçede görev yapmaktan dolayı da çok büyük memnuniyet duymaktayım" dedi.

Göreve başladıktan hemen sonra Covid-19'a yakalandığını ifade eden Kaymakam Yosunkaya, "Geleli 1 ay oldu ama bir talihsizlik yaşadık, yaklaşık 10 gün boyunca evde karantina altındaydık. Covid-19 hastalığına yakalandık. Bu vesile ile de tüm İnebolulu hemşehrilerimi de kurallara uymaya davet ediyorum. Gördüğümüz kadarıyla çarşı pazarda insanlar maskelerini takıyorlar, mesafelere uymaya çalışıyorlar. Biz de bu noktada denetimlerimizi son günlerde artırmaya başladık. Bu hastalığa yakalanmamak için insanlarımıza da bir kez daha maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet etmeleri noktasında çağrımızı yapıyoruz" diye konuştu.

"HEM GÖNÜL, HEM DE İŞ YAPAN BİR KAYMAKAM OLARAK ANILABİLİRSEK NE MUTLU BİZE"

Evde geçirdiği 10 günlük karantinanın ardından tekrar göreve başladığını belirten Kaymakam Yosunkaya sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlk izlenimim güzel bir ilçe. Doğasıyla, havasıyla, zaten deniz başlı başına bir güzellik katıyor. Buradaki tarihi yapılar, tarihi evler ayrı bir güzellik katıyor. İlk izlenimlerimiz ilçeyle ilgili çok olumlu, çok güzel. İnşallah niyetimiz, hedefimiz bir an önce hem kurum ziyaretlerimizi tamamlamak, hem esnaflarımızla bir araya gelmek tanışmak, hem de köylerimize yönelik ziyaretlerimizi bir yandan yaparak eksikler aksaklıklar nedir yerinde tespit etmek ve bu noktada da bize düşen, gücümüz yettiği ölçüde yapabileceğimiz ilçenin faydasına ve hayrına olan şeyler varsa bunları hayata geçirmek. Tabii ilçenin hayrına ve faydasına olan çalışmaları yaparken şunun da bilincindeyiz, gerek beraber çalıştığımız mesai arkadaşlarımız, gerekse de İnebolu'da yaşayan vatandaşlarımızın katkısı çok önemli. Tek başına kimse hiç bir şey yapamaz. Ama birlik beraberlik sağlanırsa ki inşallah bunu da sağlayabileceğimizi düşünüyoruz, bu güzel ilçede güzel hizmetler yapmak nasip olur. İlk gün de söylemiştim inşallah burada görev yaptığımız süre boyunca buradaki insanların bir dakikasını dahi boşa geçirmeyi Allah bize nasip etmesin. Bu makamlar, bu mevkiler hepsi gelip geçici. Bugün varız, yarın nasip olur başka bir yere göreve gideriz. Ama önemli olan burada görev yaptığımız süre boyunca hayırlı hizmetlere vesile olmak. Düsturumuz da şu, inşallah yarın görev süremiz dolduğunda buradan ayrıldığımızda insanlar hakkımızda konuşurlarken şunu söylemeleri için uğraş veriyoruz. Hem gönül yapan hem de iş yapan bir idareci, bir Kaymakam olarak anılabilirsek ne mutlu bize. Her şeyden önce gönül yapmak çok önemli. Yollar, köprüler, sular her şey yapılabilir ama insanların gönlüne giden yolu imar edemezsek, insanlara sıcaklığımızı tebessümümüzü hissettiremezsek diğer işler biraz ikinci planda kalıyor. Sizler aracılığınızla da bir kez daha yiğit İnebolulu hemşehrilerimize selamlarımı saygılarımı iletiyorum. İnşallah çok daha güzel sağlıklı günlerde 2021 yılında huzur ve mutluluk içerisinde hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyorum."

"GENÇLERİMİZİN ZEHİR TACİRLERİNİN ELİYLE ZEHİRLENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Geçtiğimiz günlerde jandarma ekiplerince bir uyuşturucu operasyonu yapıldığını belirten Kaymakam Yosunkaya, "Bu vesile ile arkadaşlarımızı ben tebrik ediyorum. Bu konunun üzerine biz hassasiyetle gideceğiz. Böyle güzel bir ilçede, böyle yiğit bir ilçede, tarihi şanla şerefle dolu bir ilçede bu tarz kötü işlere müsaade etmeyeceğiz. Bu işle uğraşan kişilere de buradan sizler aracılığıyla mesajımı gönderiyorum. Çok kararlıyız, sayıları çok az onun da farkındayız. İnşallah İnebolu insanlarının da desteğiyle bu az sayıda pisliği de temizleyeceğiz. Birinci önceliğimiz bu. İnsanlarımızın, gençlerimizin böyle zehir tacirleri elinde zehirlenmesine müsaade etmeceğiz. Bunun da ilk sinyalini vermiş olduk. Birinci önceliğimiz kesinlikle bu" ifadelerini kullandı.

"EĞİTİMDE BAŞARI İÇİN YOL HARİTASI ÇIKARACAĞIZ"

Kaymakam Yosunkaya, bir diğer önceliğinin eğitim olacağına vurgu yaparak, "Okullarımız malum Covid sebebiyle kapalı, öğrencilerimize uzaktan eğitim verilmekte. Ama inşallah bu hastalıktan kurtulur kurtulmaz eğitim noktasında da elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyacağız. Milli Eğitim Müdürlüğündeki arkadaşlarımızla da bu konuyla ilgili ön görüşmeleri yaptık. Bir yol haritası çıkarıp İnebolu'da eğitim noktasında da elimizden geldiğince güzel şeyler yapmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

"NİYETLER İNSANLARLA, İŞ YAPMAK İMKANLARLA OLUR"

Köylerin de öncelikleri arasında olduğunun altını çizen Kaymakam Yosunkaya, "Göreve başlayalı henüz daha 1 ay oldu. İlçe merkezini tam manasıyla gezme imkanımız olmadığı için köylerimize henüz çıkamadık ama inşallah en kısa sürede  köylerimize de gidip orada yerelde göreceğimiz eksiklikleri aksaklıkları imkanlar doğrultusunda niyetler insanlarla ama iş yapmak imkanlarla olan bir şey imkanlar doğrultusunda inşallah oralara da el atmayı düşünüyoruz" dedi.

KORONAVİRÜS DENETİMLERİ YOĞUNLAŞTIRILDI

Kaymakam Yosunkaya, Covid-19 salgınına yönelik olarak yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlerle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Denetimlerin artırıldığını ifade eden Kaymakam Yosunkaya şunları söyledi:

"Denetim noktasında tekrardan sahada ağırlığımızı koymaya başladık. Şu anda mesai saatleri malumunuz 10'da başlıyor, biz de 9-10 gibi ekiplerimizi çıkarıyoruz akşam 6'ya kadar yoğun bir şekilde denetim yapıyoruz. Özellikle insanlar mesai bitimi olan saat 4'ten sonra alışverişe çıktıkları için akşam 6'ya kadar yoğun bir şekilde 3 denetim ekibimizle birlikte çarşıyı kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Tarım Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta olmak üzere karma ekiplerimizle birlikte sürekli sahada bilgilendirme, bilinçlendirme ve uyarma çalışmalarına devam ediyoruz. Yine pazaryerinde de aynı şekilde. Tabii ki bu arada sağlık teşkilatımızı da es geçmemek gerekiyor. Onlar da sağ olsunlar kendi alanlarında gerek filyasyon ekipleri, gerek hastanemiz yoğun bir çalışma içindeler bu hastaların takibi noktasında. Ben öyle inanıyorum ki inşallah bu şekilde tedbirlere uymaya devam edersek çok kısa bir süre içerisinde artık günlük vaka sayılarımızın yok denecek kadar aza ineceğini görmüş olacağız."

"BİRİNCİ ÖNCELİMİZ CEZA KESMEK DEĞİL"

Vatandaşların Covid-19 yayılımını önlemek için alınan tedbirlere genel olarak riayet ettiklerini anlatan Kaymakam Yosunkaya, yılbaşı nedeniyle uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında ilçemizde herhangi bir cezai işlem uygulanmadığını söyledi.

Kaymakam Yosunkaya sözlerine şöyle devam etti:

"Genel olarak kurallara riayet edildi. Birkaç vatandaşımız şehir dışından gelen buradan transit geçecek vatandaşlara rastlandı. Onların da makul gerekçeli ve izin belgeleri olduğundan dolayı yılbaşında gerek jandarma bölgesinde, gerek Sahil güvenlik, gerek Emniyet bölgesinde herhangi bir cezai işlem uygulanmadı. Burada birinci önceliğimiz ceza kesmek değil. Zaten ülke olarak, ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Esnaflarımızın pandemi sebebiyle mecburi olarak alınmış tedbirler noktasında işleri ister istemez daha önceki yıllara göre düştü. O yüzden ne insanlarımıza, ne esnaflarımıza, aman ceza keselim, ne kadar ceza kesersek o kadar başarılı oluruz, böyle bir kaygımız, böyle bir düşüncemiz yok. Tam tersine yaklaşımımız şu, arkadaşları olabildiğince uyaralım, bir kere uyaralım, ama vatandaşlarımız, esnaflarımız kurallara uymamayı kural haline getirirlerse bu durumda artık cezai işlem kaçınılmaz bir hale gelir. Ama önceliğimiz kesinlikle ceza kesmek değil, önceliğimiz uyarıcı yönlendirici olmak. Bunu da belirtmek istiyorum."