İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER

İNEBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

T.C.

İNEBOLU

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2015/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                          : Satışa konu taşınmaz Kastamonu ili İnebolu ilçesi Yukarıhatıpbağı mahallesi Deli Ahmet mevkii 43 ada 22 parsel numaralarında 381,00 M2 yüzölçümüyle Bahçe vasfında tapuya kayıtlıdır. Taşınmaz tapuda Bahçe vasfında kayıtlı olmakla birlikte; Belediye hudutları ve uygulanmış imar planı kapsamında olması nedeniyle Arsa vasfında değerlendirilmiştir. Taşınmazın batı ve güney yönünden imar yoluna terki gerekmekte olup kalan kısmı ayrık nizam bahçeli tip iki katlı konut alanıdır. İmar yollarından 5.er, yanlardan 3.er metre çekilerek arsanın %20.sine iki katlı konut inşaatı yapılabilir durumdadır. Ancak satışa konu taşınmazın yollardan gerekli çekmeler yapıldıktan sora müstakil inşaat yapılabilecek alanı kalmamakta olduğu belirlenmiştir. Satışa konu taşınmaza konut inşaatı yapılabilmesi için bu taşınmazın doğu ve kuzeyinde bulunan Ferhan ÖZTÜRK’e ait 43 ada 2 parsel sayılı 2215 M2 alanındaki taşınmazdan yeteri kadar ifrazen alınacak arsa ile tevhiti gerekmektedir. Taşınmaz killi karakterde, ağır bünyeli, su geçirgenliği düşük toprak yapısına ve kuzey yöneyli %6-8 arası değişen eğime sahiptir. Üzerinde Ekstansif tarım sisteminde bahçe tarımı uygulanmakta olan taşınmazda doğal yöntemlerle sulama imkanı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde değeri toplam 1.030,00 TL olarak hesaplanan ve taşınmazın değerine ilave edilen yoğun fındık ocakları ve fındık ocaklarının arasına dağılmış değişik tür ve yaşta meyve ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın Doğusu: 43 ada 2 parsel sayılı Ferhan ÖZTÜRK’e ait taşınmaz, Batısı: 43 ada 18 parsel sayılı Osman KARAGÖZ ve müştereklerine ait taşınmaz, Güneyi: Çıkmaz yol, Kuzeyi. 43 ada 2 parsel sayılı Ferhan ÖZTÜRK’e ait taşınmaz ile çevrilidir. İnebolu şehir merkezinin güney yamacında yer alan satışa konu taşınmazın değeri mahalli rayiç, emsal alım satımlar, daire karşılığı müteahhitlik hizmetleri, imar durumu şartları da dikkate alınarak M2.si 96 TL.den hesapla 36.576,00 TL arsa değeri ve 1.030,00 TL üzerindeki ağaçların değeri olmak üzere 37.606,00 TL olarak hesaplanmıştır.

Adresi                                  : Yukarıhatıpbağı mahallesi Deli Ahmet mevkii İNEBOLU/KASTAMONU

Yüzölçümü                        : 381,00 M2

Arsa Payı                            : -

İmar Durumu                    : İnebolu Belediye Başkanlığının 01/07/2015 tarih ve 873 sayılı İmar Durumu yazısına göre; Plan fonksiyonu: Konut alanı, Kat adedi: (Zemin dahil) 2 (iki), İnşaat nizamı: Ayrık nizam, Ön bahçe mesafesi: 5,00, Yan bahçe mesafesi: 3,00, Kaks-Emsal: 0,40 Taks: 0,20

Kıymeti                                               : 37.606,00 TL

KDV Oranı                          : %18

Kaydındaki Şerhler        : -

1.Satış Günü                     : 09/12/2015 günü 14:30 – 14:35 arası

2.Satış Günü                     : 11/01/2016 günü 14:30 – 14:35 arası

Satış Yeri                            : İNEBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI SİNEMA VE KONFERANS SALONU

Satış şartları:

                1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonar ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3 Satış sayılı dosya numarası ile müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.2/10/2015

Sami TÜFEKCİ

Yazı İşleri Müdürü

Satış Memuru

65714

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bu sayfa 2034 defa görüntülenmiştir.


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:20556

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:11240

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:24414

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:12828

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign