İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER

İNEBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

T.C.

İNEBOLU

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2015/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                          : Satışa konu taşınmaz Kastamonu ili İnebolu ilçesi Dibek köyü 199 ada 9 parsel numaralarında 4.721,16 M2 yüzölçümüyle Fındık Bahçesi vasfıyla tapuya kayıtlıdır. Yaklaşık %10-15 arasında değişen eğime sahip taşınmaz üzerinde farklı yaş ve sayılarda ceviz ağaçları ve fındık bahçesi bulunmaktadır. Ceviz ağaçlarının değeri ayrı bir hesaplamaya tabi tutulmamış parsel içinde değerlendirilmiştir. Taşınmazın tarımsal değeri hesaplamasında gerek arazi üzerinde mevcut tarımsal faaliyet ve gerekse de mevkii ve şartları itibariyle reel gelir değerleri, arazinin genel durumu, merkeze ve pazara olan mesafesi dikkate alınarak taşınmaz üzerinde sayıca çok olan fındık esas alınarak değer takdiri fındığa göre yapılmıştır. Taşınmaz üzerinde gözlemlenen tarımsal kriterler ve köy şehir merkezine uzaklık gibi değerler nazara alınarak M2.si 7,5 TL’den hesapla taşınmazın değeri 35.409,00 TL olarak hesaplanmıştır.

Adresi                                  : Dibek köy Dam yanı mevkii İNEBOLU/KASTAMONU

Yüzölçümü                        : 4.721,16 M2

Arsa Payı                            : -

İmar Durumu                    : Belediye ve Mücavir alan dışındadır.

Kıymeti                                               : 35.409,00 TL

KDV Oranı                          : %18

Kaydındaki Şerhler        : -

1.Satış Günü                     : 25/02/2016 günü 14:00 – 14:05 arası

2.Satış Günü                     : 25/03/2016 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri                            : İNEBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI SİNEMA VE KONFERANS SALONU

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                           : Satışa konu taşınmaz Kastamonu ili İnebolu ilçesi Dibek köyü 123 ada 1 parsel numaralarında 2.077,52 M2 yüzölçümüyle Fındık Bahçesi vasfıyla tapuya kayıtlıdır. Yaklaşık %10-15 arasında değişen eğime sahip taşınmaz üzerinde 20-25 yaşlarında fındık ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan fındık ağaçlarının değeri parsel içerisinde değerlendirilmiştir. Taşınmaz üzerinde gözlemlenen tarımsal kriterler ve köy şehir merkezine uzaklık gibi kriterler dikkate alınarak M2.si 7,5 TL.den hesapla taşınmazın değeri 15.581,00 TL olarak hesaplanmıştır.

Adresi                                  : Dibek köy Dam yanı Karşı Tarla mevkii İNEBOLU/KASTAMONU

Yüzölçümü                         : 2.077,52 M2

Arsa Payı                             : -

İmar Durumu                    : Belediye ve Mücavir alan dışındadır.

Kıymeti                                               : 15.581,00 TL

KDV Oranı                          : %18

Kaydındaki Şerhler         : -

1.Satış Günü                      : 25/02/2016 günü 14:00 – 14:05 arası

2.Satış Günü                      : 25/03/2016 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri                             : İNEBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI SİNEMA VE KONFERANS SALONU

Satış şartları:

                1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonar ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/13 Satış sayılı dosya numarası ile müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2016

Sami TÜFEKCİ

Yazı İşleri Müdürü

Satış Memuru

65714

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bu sayfa 2202 defa görüntülenmiştir.


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:20548

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:11240

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:24410

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:12818

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign