İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER

İNEBOLU İCRA DAİRESİ

T.C.

İNEBOLU

İCRA DAİRESİ

2008/53 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Taşınmazın Özellikleri        :  Kastamonu İli, İnebolu ilçesi Aşağıhatipbağı Mahallesi, Altıkulaç caddesi 10 cilt no: 954 sayfa no, , 87 Ada No, 7 Parsel No, 683,00 Yüz Ölçümlü, Bir zemin 5 normal, katlı betonarme apartman ve bahçesi 6 Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporunda Taşınmaz parsel üzerinde bulunan zemin + beş normal katlı betonarme apartman ve arsasının birinci kat 6 nolu bağımsız bölümüdür. Satışa konu 6 nolu bağımsız bölüm 2 oda, 1 salon, 1 mutfak,1 banyo ve 1 wc den oluşmaktadır. Dairenin ıslak alanları karo, diğer odaların zemini ahşap kaplamadır. Banyo duvarları fayans kaplıdır. Pencere doğramaları pvc, camları ısı camdır. Daire soba ile ısıtılmaktadır. Elektrik, su ve yol altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

 İnebolu İcra Hukuk Mahkemesinin 12.06.2015 tarih ve 2014-4 esas 2015-5 sayılı kararı 

Yargıtay 12 Hukuk Dairesinin 21.01.2016 tarih ve 2015-24977 esas, 2016-1768 karar sayılı onama kararı gereğince 77.197,60 TL den az olmamak şartı ile satış bedelinden 65.976,00 TL'nin haline münasip ev almak üzere borçluya verilmesine sözcüklerinin karar metninden çıkartılmasına, yerine 65.976,00 TL'den az olmamak üzere satışına karar vermiş olup, bu karar gereğince ve gerekli harçlar ile satış ve paylaştırma giderlerini karşılamak koşulu ile satışı yapılacaktır.

İmar Durumu  :   İmarlıdır.

Kıymeti           : 65.976,00 TL Az olmamak şartıyla satışa sunulmuştur.

KDV Oranı      : %1

Kaydındaki Şerhler  : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü  : 06/06/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü  : 01/07/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri        : İNEBOLU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ MEZAT SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            Satış şartları :

            1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada Yargıtay kararı gereğince 65.976,00 TL'nin üzerinde ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da Yargıtay kararı gereğince 65.976,00 TL'nin üzerinde,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/53 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/04/2016

 

 

 

 

Muhammet SUBAŞI

       İcra Müdürü

                                                                                                                    28786

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(İİK m.126)    

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Bu sayfa 2516 defa görüntülenmiştir.


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:20556

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:11240

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:24414

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:12828

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign