İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER

İNEBOLU İCRA DAİRESİ

T.C.

İNEBOLU

İCRA DAİRESİ

2018/97 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Kastamonu ili İnebolu ilçesi Cünürye Mahallesi Uluyaz mevkii 151 ada 14 parselde kayıtlı İki Katlı Ahşap Ev Ahşap Samanlık Odunluk Su Deposu ve Arsa vasfındaki ve 3.377,53 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 54540/3207060 arsa paylı, C Blok Dördüncü Kat 27 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.

Özellikleri: Bağımsız bölümün bulunduğu C Blok betonarme karkas yapı tarzında yapılmıştır. Dış cephesi sıva ve silikon esaslı dış cephe boyası kaplama, ahşap iskeletli çatısı üzerine kiremit kaplamadır. Asansörlü ve merkezi sistem katı yakıtlı kaloriferlidir. İnebolu Belediyesi sınırları ve uygulama imar planındadır. Belediye ve kamu hizmetlerinden (Elektrik, su, yol, kanalizasyon, çöp toplama, itfaiye, telefon gibi) faydalanmaktadır. Bulunduğu bölge konut yapılaşması ve ulaşım kolaylığı açısından tercih edilen bölgelerdendir. İnebolu Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık, Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, İlçe Çarşı Merkezi, Bankalar ve işyerlerinin bulunduğu merkeze ortalama 1-1,5 km mesafededir. Antre, 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkonu olup; brüt:90,00 m2 dir. Daire girişi çelik kapı, oda kapıları Amerikan panel, pencereleri mermer denizlikli ve ısıcamlı pvc doğramadır. Antre, mutfak, banyo, wc, duş ve balkon zemin ve duvarları seramik kaplama, duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalı, salon ve odaların zemini laminant parke döşemesi yapılmıştır. Dairenin vitrifiye ve armatürleri takılı, mutfak dolabı ve mutfak tezgâhı yapılıdır. 1-2 senelik olduğu, binada hava koşulları ve zaman içinde kullanıma bağlı oluşan yıpranma ve deformasyonlar dikkate.alındığında %2 yıpranmış olduğu gözlemlenmiştir.

Adresi : Cünürye Mahallesi Uluyaz Sokak No:39/3 Camcılar sitesi C Blok Daire:27 İnebolu/KASTAMONU

İmar Durumu : İnebolu Belediyesinin 28/03/2018 tarih, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre Aylık-Gelişme konut alanıdır. Kat adedi (Zemin dahil) 5 kat E=1,60 Hmaks.=15,50 m

Kıymeti : 135.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :

1-Beyan: Yönetim Planı: 06/01/2016

1. Satış Günü : 05/09/2018 günü 12:20 -12:30 arası

2. Satış Günü: 03/10/2018 günü 12:20 - 12:30 arası

Satış Yeri: İnebolu İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu (İnebolu Adliyesi Ek bina 4.Kat) İnebolu/KASTAMONU

                        Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, İlan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/97 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 18/07/2018 Yİ-52

Bu sayfa 6718 defa görüntülenmiştir.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:124870

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:110450

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:129206

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:115640

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign