İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
YA SEÇİMLE, YA SEÇİMLETarih 09 Mayıs 2020, 22:34 Editör: Editör

YA SEÇİMLE, YA SEÇİMLE

Dünyanın dört bir tarafında salgınla mücadelede en zıt kesimler bir araya gelmiş, birlik ve beraberlik mesajları verirken gel gör ki güzelim ülkemizde bu süreç nasıl ilerliyor.

Bilindiği  üzere yaklaşık 50 gündür Covid-19 illetiyle uğraşıyoruz. Öyle bir virüs ki ne ekonomileri ne ülkeleri dize getirdi. Bu sebeptendir ki dünyanın her yerinde siyaset bir süreliğine  kenara bırakılmışken bu coğrafyada ise daha körüklendi.

Her şeyin başı sağlık değil miydi?

Öyle. Ve bunun yanında beraber olunarak bu süreç atlatılacak. Sloganı ‘Birlikte Başaracağız’ olan dönemde fırsattan istifade edip, bir takım siyasi emellere dalan bir grup, birlik ve beraberlik ortamını yıkamasa da sanki uğraş içindeymiş gibi görünmekte. Ben söyleyeyim belki doğru çıkar mantığıyla hareket edenler en baştan başlayıp teker teker, devleti için bir uğraş içinde olan önemli şahsiyetleri çeşitli iftiralarla,asparagaslarla yıldırmaya çalıştığı gözlemlenirken, böyle bir yola neden başvurduğu veya bu yaptıklarının kime bir katkı sağladığı bilinmezken çamur atmaya devam ediyorlar. Solunum cihazlarının üretilmesinde öncü bir kişi olan Selçuk Bayraktar’a elle tutulur yanı olmayan iftiralar atılması sadece bir örneği.

Geçtiğimiz günlerde CHP lideri çıkmıştı ekranların başına. Adana ilindeki 69 farklı sağlık kuruluşunu görmezden gelerek kendi belediyesinin yapmaya çalıştığı, özünde bir fuar alanı olan bir mekanı girişine de ‘Sahra Hastanesi’ tabelası asarak, bu sayede Adana sağlık sistemine çağ atlattığını düşünüyordu. Belki de özünde iyi niyetli bir proje ama şehir hastanelerinin önemini ve ne kadar değerli bir proje olduğu anlamışken, bahsettiğimiz sağlıksız sağlık mekanını savunurken şehir hastanelerine de çamur atmak pek örtüşmüyor doğrusu…

Yine aynı partinin grup başkan vekili Özgür Özel’in 15 Temmuz gecesi mecliste yaptığı konuşmayla takdir toplamış biriyken, halkın seçtiği bir düzene ‘saray rejimi’ demesi ve devlet memurlarını tehditvari açıklamalarıyla, bu tutumları düşündürmüyor değil. O açıklamalarına ek olarak ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti zamanı gelir işler’ söylemi, zaten geçmişte darbeler ,cuntalar ve 28 Şubat’larla canı yanan bu millete belki de öyle söylemek istememesine rağmen bir kuruntu oluşturarak geceleri gözüne uyku sokmaması da kimsenin hakkı değildir.

Paylaştığı mesajlarla, verdiği röportajlarla kısaca her davranışıyla gündeme gelen ve halkımızın değerlerini pekte yansıtmayan bir il başkanı var. Kaftancıoğlu bir televizyon kanalında, birlik olmamız gereken şu zamanda, hükümete ithafen ‘Ya seçimle ya da başka bir yolla’ deyişinde de maalesef iyi niyet aranmaz. Henüz seçimlere üç senenin üzerinde bir zaman varken ilk fırsatta seçimleri göstermek üstüne üstlük başka yolları ima etmenin ne iktidara bir yararı vardır ne de muhalefete. Bir domuzu yedi dakikada bitirdim diyen, devlete terörist diyebilen, sözde Ermeni soykırımını kabul eden ve bizlerin, kültürümüz ve değerlerimizle uyuşmayan kelimeleri sarf eden birinden de  iyi niyetli olduğunu ise kimse savunamaz savunmamalı.

Twitter aleminin gündemi belirleyebildiği dönemde  aynı görüşlü bir zihniyetin köşe yazarı  merhum Başbakan Adnan Menderes ile Tayyip Erdoğan’ın resimlerini yan yana getirerek ‘Makus kaderden kaçış yok’ başlığını atması hangi akla hizmettir. Bu düşünceye sahip odaklar, çok değil dört sene önce cevaplarını almıştı. İktidar her kim olursa olsun en ufak darbe iması bizi ileriye değil tam aksine daha da geriye getirir.Yine deneyecek olursa, deneyenlerin şu anki durumlarına baksınlar. Ya hapis köşelerinde ya da MİT tarafından her an yakalanma korkusuyla ülke ülke saklanarak, kendi ülkelerinden uzak bir hayat sürmektedirler. Tabi ülke aidiyeti yoksa bu bir sorun değildir onlar için.

İktidar olma arzusu içinde olan biri varsa seçimlere başvursun. Demokrasinin mihenk taşlarından biri olan seçimler asla yalan söylemez. Seçimle gelen seçimle gider. Şayet tarihinde demokratik usullerle herhangi bir seçim zaferi elde edememiş bir partinin seçim unsurunu gözden kaçırmasına ise pek de şaşmamak lazım.

Tekrirde fayda var: İktidara gelen de muhalefete gelen de seçimle gelir seçimle gider. Başka bir yolla değil, ya seçimle ya seçimle….  |  Bu haber 22038 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

EMEKTAR USTALARIMIZ

EMEKTAR USTALARIMIZ Ömür dediğin nedir ki;

"ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

İnebolu Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, gazetemize iade- ziyarette bulundu.

WHATSAPP NE İSTİYOR?

WHATSAPP NE İSTİYOR? Yaklaşık bir haftadır gündemimizde bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın yeni üyelik sözleşmesi var....

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT Arkadaşım Eczacı Raif Kökten'in aracıyla ufak bir İnebolu turu yaparken koltuğun üzerinde öylece duran ve kapağ...

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ AK Parti Şişli İlçe Başkanlığına, İnebolulu hemşehrimiz Gökhan Yüksel seçildi.

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA İnebolu Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu satıcılarına bir dar...

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI Gençlik Spor Bakanlığı’nın bir hizmeti olan gençlik merkezleri ülkemizde 300’ün üzerindedir. Ge...

"HEM GÖNÜL HEM İŞ YAPAN KAYMAKAM OLARAK ANILABİLİRSEK NE MUTLU BİZE"

İlçemizde 7 Aralık 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Türkiye'nin İstiklal Madalyalı tek...

İLK İZLENİM...

İLK İZLENİM... Tarih 4 Ocak 2021...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:99532

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:87660

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:104882

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:92304

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign