İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
KARADENİZ SAHİL YOLU SANAYİ ARSASINI YUTACAKTarih 13 Ekim 2017, 22:44 Editör: Editör

KARADENİZ SAHİL YOLU SANAYİ ARSASINI YUTACAK

S.S. İnebolu Küçük Sanayi Sitesi'ne ait Musa Köyündeki 17 dönümlük araziden, proje çalışmaları devam eden Karadeniz Sahil Yolu'nun geçeceği öğrenildi.

Projede küçük çaplı değişikliğe gidilmezse 40 üyeli kooperatifin arsası elden gidecek ve sanayi esnafının yer sorunu iyice çıkmaza girecek.

Kastamonu-İnebolu yolu ile Karadeniz Sahil Yolu'nun kavşağında yer alan Musa Köyündeki arsanın istimlak edilmesi halinde 1977 yılında kurulan 40 yıllık Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi büyük çabalarla elde ettiği arsasını kaybetmiş olacak.

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yöneticileri, konuyla ilgili bilgi almak için Karayolları Bölge Müdürlüğüne gitti. Kooperatif yönetimine, sanayi arsasının sahil yolu güzergahında kaldığı, tünel çıkışından sonra kavşak mesafelerinde bir değişiklik yapılmasının da mümkün olmadığı bildirildi.

SANAYİ ARSASINDA İKİNCİ İSTİMLAK

S.S. İnebolu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin sahibi olduğu Musa Köyündeki 20 bin 147 metrekarelik arsanın yaklaşık 3 bin metrekarelik kısmı geçtiğimiz yıllarda yine yol çalışması nedeniyle istimlak edilmişti. Bir kısmı yola giden 20 dönüm arsadan geriye 17 dönümlük bir alan kalmıştı.

Uzun yıllar süren hukuk mücadelesinin ardından kooperatif adına tescil edilen arsa, önceki yıl geçici beton santrali için Ruto İnşaat firmasına kiraya verilmişti.

ORTAK SAYISI 40'A DÜŞTÜ

İnebolu'da sanayi esnafını bir araya toplamak amacıyla 1977 yılında kurulan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin 50 olan üye sayısı bir faaliyeti bulunmayanların ve aidat borçlarını ödemeyenlerin üyelikten çıkartılması sonucu 40'a düşmüştü.

GÜZERGAHTA KÜÇÜK DEĞİŞİKLİK OLABİLİR Mİ?

Her yatırımda yer sıkıntısı yaşanan İnebolu'da bin bir zahmetle elde edilen sanayi arsasının kurtulması için proje üzerinde yeniden bir çalışma yapılması gerekiyor. Güzergahta küçük değişiklikler yapılarak sahilimizin en büyük umudu olan Karadeniz Sahil Yolu Projesi'nin sanayi arsasına dokunulmadan gerçekleştirilmesi bekleniyor.


  |  Bu haber 6004 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İSTİKLÂL YOLU KADIN KOOPERATİFİ

İSTİKLÂL YOLU KADIN KOOPERATİFİ Yetkililere sesleniyorum !

ASKERLİK ŞUBESİ

ASKERLİK ŞUBESİ Askere alma Osmanlı’da bölgenin tımarına sahip beyler tarafından yapılmaktaydı.

İNEBOLU BALIKÇI BARINAĞI İÇİN PROJE İHALESİ

İNEBOLU BALIKÇI BARINAĞI İÇİN PROJE İHALESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapımı planlanan İnebolu Balıkçı Barınağı için ilk somut adım atıldı.

AMATÖR FOTOĞRAF TUTKUNLARINA İNEBOLU'YU SORDUK...

AMATÖR FOTOĞRAF TUTKUNLARINA  İNEBOLU'YU SORDUK... Hep bilenlerle konuşuyoruz İnebolu'yu...

İNEBOLU'YA AÇIK CEZAEVİ YAPILACAK

İNEBOLU'YA AÇIK CEZAEVİ YAPILACAK Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü, AK Parti Kastamonu Milletvekili Me...

YANGIN MAĞDURU AİLE İÇİN YARDIM KAMPANYASI

YANGIN MAĞDURU AİLE İÇİN YARDIM KAMPANYASI İlçemiz Kabalar Köyü Kök Mahallesi'nde Ramazan Bayramının ilk günü olan 4 Haziran 2019 tarihinde meydana gelen ...

KİTAPLARIN TURŞUSU OLUR MU ?

KİTAPLARIN TURŞUSU OLUR MU ? Kitap okunsun diye vardır...

DOLMABAHÇE ROTARY'DEN KÖY OKULLARIMIZA 104 BİN LİRALIK DESTEK

DOLMABAHÇE ROTARY'DEN KÖY OKULLARIMIZA 104 BİN LİRALIK DESTEK İstanbul Dolmabahçe Rotary Kulübü, İnebolu'da 17 köy okuluna 104 bin liralık bilgisayar, kırtasiye, hırdavat ve...

MANTAR CAN ALDI

MANTAR CAN ALDI İlçemize bağlı İkiyaka köyünde yediği mantardan zehirlendiği öne sürülen yaşlı kadın hastanede hayatını kaybetti.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:26036

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:14822

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:30694

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:19290

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign