İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
KARADENİZ SAHİL YOLU SANAYİ ARSASINI YUTACAKTarih 13 Ekim 2017, 22:44 Editör: Editör

KARADENİZ SAHİL YOLU SANAYİ ARSASINI YUTACAK

S.S. İnebolu Küçük Sanayi Sitesi'ne ait Musa Köyündeki 17 dönümlük araziden, proje çalışmaları devam eden Karadeniz Sahil Yolu'nun geçeceği öğrenildi.

Projede küçük çaplı değişikliğe gidilmezse 40 üyeli kooperatifin arsası elden gidecek ve sanayi esnafının yer sorunu iyice çıkmaza girecek.

Kastamonu-İnebolu yolu ile Karadeniz Sahil Yolu'nun kavşağında yer alan Musa Köyündeki arsanın istimlak edilmesi halinde 1977 yılında kurulan 40 yıllık Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi büyük çabalarla elde ettiği arsasını kaybetmiş olacak.

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yöneticileri, konuyla ilgili bilgi almak için Karayolları Bölge Müdürlüğüne gitti. Kooperatif yönetimine, sanayi arsasının sahil yolu güzergahında kaldığı, tünel çıkışından sonra kavşak mesafelerinde bir değişiklik yapılmasının da mümkün olmadığı bildirildi.

SANAYİ ARSASINDA İKİNCİ İSTİMLAK

S.S. İnebolu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin sahibi olduğu Musa Köyündeki 20 bin 147 metrekarelik arsanın yaklaşık 3 bin metrekarelik kısmı geçtiğimiz yıllarda yine yol çalışması nedeniyle istimlak edilmişti. Bir kısmı yola giden 20 dönüm arsadan geriye 17 dönümlük bir alan kalmıştı.

Uzun yıllar süren hukuk mücadelesinin ardından kooperatif adına tescil edilen arsa, önceki yıl geçici beton santrali için Ruto İnşaat firmasına kiraya verilmişti.

ORTAK SAYISI 40'A DÜŞTÜ

İnebolu'da sanayi esnafını bir araya toplamak amacıyla 1977 yılında kurulan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin 50 olan üye sayısı bir faaliyeti bulunmayanların ve aidat borçlarını ödemeyenlerin üyelikten çıkartılması sonucu 40'a düşmüştü.

GÜZERGAHTA KÜÇÜK DEĞİŞİKLİK OLABİLİR Mİ?

Her yatırımda yer sıkıntısı yaşanan İnebolu'da bin bir zahmetle elde edilen sanayi arsasının kurtulması için proje üzerinde yeniden bir çalışma yapılması gerekiyor. Güzergahta küçük değişiklikler yapılarak sahilimizin en büyük umudu olan Karadeniz Sahil Yolu Projesi'nin sanayi arsasına dokunulmadan gerçekleştirilmesi bekleniyor.


  |  Bu haber 5754 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

GÖKTEN ZENBİLLE İNMEYEN HİZMETLER!

GÖKTEN ZENBİLLE İNMEYEN HİZMETLER! Yıl 1989... İnebolu 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık günü kutlamalarına hazırlanıyor. O yıl ki törenlerin bir ö...

AKSAKAL SEYAHAT, OTOBÜS YENİLEDİ

AKSAKAL SEYAHAT, OTOBÜS YENİLEDİ İlçemize 1958 yılından bu yana hizmet veren Aksakal Seyahat, filosundaki otobüslerden birini daha yeniledi.

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-2

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-2 "45 yıllık dostluğumuzda, bir gün bile incinmediğim, güler yüzlü, tatlı dilli, doğru sözlüdür. Vakarlı, kibar, ağır...

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANDI

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANDI Sağlık Bakanlığı'nın 88. Dönem Zorunlu Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında çekilen kura sonuçlarına göre İneb...

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-1

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-1 Unutmayacağız, unutturmayacağız dedik! İyi insanların, hayırseverlerin, topluma faydalı bireyler olup hizmet ede...

MİLLİ EĞİTİM CİVELEKOĞLU'NA EMANET

MİLLİ EĞİTİM CİVELEKOĞLU'NA EMANET İnebolu İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek) Müdürü Hakan Civelekoğlu, İlçe Milli Eğitim Müd...

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİ

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİ Doğanyurt ilçesine bağlı Düzağaç köyünde tıp fakültesi öğrencisi genç intihar etti.

BİR İNEBOLU SEVDALISI; İSMAİL AZİZ KARAHAN

BİR İNEBOLU SEVDALISI; İSMAİL AZİZ  KARAHAN Hani memleketine çivi çakanlar vardır ya... Bunu da sessiz sedasız yaparlar. Desinler diye değil.

YENİ BAŞHEKİM OP. DR. ANIL ORHAN OLDU

YENİ BAŞHEKİM OP. DR. ANIL ORHAN OLDU İnebolu Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Anıl Orhan atandı.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:25520

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:14482

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:30050

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:18796

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign