İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
KARADENİZ SAHİL YOLU SANAYİ ARSASINI YUTACAKTarih 13 Ekim 2017, 22:44 Editör: Editör

KARADENİZ SAHİL YOLU SANAYİ ARSASINI YUTACAK

S.S. İnebolu Küçük Sanayi Sitesi'ne ait Musa Köyündeki 17 dönümlük araziden, proje çalışmaları devam eden Karadeniz Sahil Yolu'nun geçeceği öğrenildi.

Projede küçük çaplı değişikliğe gidilmezse 40 üyeli kooperatifin arsası elden gidecek ve sanayi esnafının yer sorunu iyice çıkmaza girecek.

Kastamonu-İnebolu yolu ile Karadeniz Sahil Yolu'nun kavşağında yer alan Musa Köyündeki arsanın istimlak edilmesi halinde 1977 yılında kurulan 40 yıllık Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi büyük çabalarla elde ettiği arsasını kaybetmiş olacak.

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yöneticileri, konuyla ilgili bilgi almak için Karayolları Bölge Müdürlüğüne gitti. Kooperatif yönetimine, sanayi arsasının sahil yolu güzergahında kaldığı, tünel çıkışından sonra kavşak mesafelerinde bir değişiklik yapılmasının da mümkün olmadığı bildirildi.

SANAYİ ARSASINDA İKİNCİ İSTİMLAK

S.S. İnebolu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin sahibi olduğu Musa Köyündeki 20 bin 147 metrekarelik arsanın yaklaşık 3 bin metrekarelik kısmı geçtiğimiz yıllarda yine yol çalışması nedeniyle istimlak edilmişti. Bir kısmı yola giden 20 dönüm arsadan geriye 17 dönümlük bir alan kalmıştı.

Uzun yıllar süren hukuk mücadelesinin ardından kooperatif adına tescil edilen arsa, önceki yıl geçici beton santrali için Ruto İnşaat firmasına kiraya verilmişti.

ORTAK SAYISI 40'A DÜŞTÜ

İnebolu'da sanayi esnafını bir araya toplamak amacıyla 1977 yılında kurulan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin 50 olan üye sayısı bir faaliyeti bulunmayanların ve aidat borçlarını ödemeyenlerin üyelikten çıkartılması sonucu 40'a düşmüştü.

GÜZERGAHTA KÜÇÜK DEĞİŞİKLİK OLABİLİR Mİ?

Her yatırımda yer sıkıntısı yaşanan İnebolu'da bin bir zahmetle elde edilen sanayi arsasının kurtulması için proje üzerinde yeniden bir çalışma yapılması gerekiyor. Güzergahta küçük değişiklikler yapılarak sahilimizin en büyük umudu olan Karadeniz Sahil Yolu Projesi'nin sanayi arsasına dokunulmadan gerçekleştirilmesi bekleniyor.


  |  Bu haber 5148 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

HER 19 MAYIS'TA...

HER 19 MAYIS'TA... Bir ses duyuyorum Samsun yakınlarından: “Egemenlik milletindir!” diye haykıran.

İNEBOLU DENİZİNİ GÖRMEK İSTİYOR

İNEBOLU DENİZİNİ GÖRMEK İSTİYOR Geçtiğimiz günlerde sohbet ederken bir öğretmen arkadaştan duyduklarım küçük çaplı şaşkınlıkla birlikte İnebolu ad...

MİLLİ MÜCADELEDE DENİZDEN GELEN YARDIMLAR

MİLLİ MÜCADELEDE DENİZDEN GELEN YARDIMLAR Fırtınalı bir yolculuktan sonra, 19 Mayıs’ta sağ salim Samsun’a ulaşan Mustafa Kemal Paşa oradan Havza’ya geçer ve ...

İFTAR SOFRALARIMIZ İSRAF SOFRASI OLMASIN

İFTAR SOFRALARIMIZ İSRAF SOFRASI OLMASIN Allah'ımıza binlerce şükürler olsun ki, Onbir ayın sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif'e, rahmet-mağfiret ve gü...

AZİM, SABIR, GAYRET, EMEK TEK GAYE EKMEK YEMEK...

AZİM, SABIR, GAYRET, EMEK  TEK GAYE EKMEK YEMEK... O benim büyük çocuğum gibi... 27 Nisan 1990 yılında doğdu. Geçtiğimiz cumartesi günü doğum günüydü.

HOŞGELDİN ON BİR AYIN SULTANI

HOŞGELDİN ON BİR AYIN SULTANI On bir ayın sultanı Kula Tanrı armağanı

DOĞANYURT SAHİL TAHKİMATI İÇİN SONDAJ

DOĞANYURT SAHİL TAHKİMATI İÇİN SONDAJ Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Doğanyurt ilçesinde yaptırılacak sahil tahkimatı projesi için denizde sondaj çalı...

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI İnebolu Belediyesi'nde ilk meclis toplantısı 21 Nisan Pazar günü Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay başkanlığı...

HER ŞEY "İNEBOLU'DA FARKINDALIK YARATMAK" İÇİN...

HER ŞEY Bugün İnebolu Türk Ocağı ulusal düzeyde bir panele ev sahipliği yapıyor.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:24398

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:13736

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:28674

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:17470

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign