İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU S.O.S. VERİYOR!Tarih 24 Kasım 2017, 13:24 Editör: Editör

İNEBOLU S.O.S. VERİYOR!

Bazı yemeklerin üzerine dökülen domates, salça ve baharatla yapılan terbiyeden bahsetmeyeceğimize göre, açık denizlerde uluslararası yardım sinyali olarak kullanılan kelimeyi (S.O.S.) kastettiğimiz anlaşılmıştır herhalde.

Hatta bu kelimenin “mecazi anlam” ifade ettiğini de belirtmeye gerek görmüyorum.

Doğduğumuz, doyduğumuz, her şeye rağmen yaşamak zorunda olduğumuz İnebolu’da, karşı karşıya kaldığımız pek çok sıkıntıyı bir kenara bırakıp sadece  SOSYAL YAŞAM konusunda bir şeylerin yapılması gerekliliğini ifade etmek istiyorum.

Hepimiz günlük koşuşturmacalardan, iş hayatından, stresten sıyrılabildiğimiz vakitleri ailemizle en mutlu nasıl değerlendirebiliriz telaşına düşüyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın hatırımdan çıkmayan serzenişi aslında İnebolu’nun geldiği noktayı gözler önüne seriyor. “ Ailece değişiklik olsun diye kahvaltı yapmaya, çocukları eğlendirmek için aqua parka Abana’ya gidiyorsak, hatta piknik yapmak için bile Abana’yı tercih ediyorsak, sinema için Kastamonu’ya gitmek zorunda kalıyorsak, gitmişken alışverişimizi de oradan yapıyorsak İnebolu’da sosyal hayatı canlandırma adına acilen bir şeyler yapılması gerekiyor.”

Evet gerçekten İnebolu’da son yıllarda “hafta sonu Kastamonu’ya gittim, sanki bütün İnebolu oraya taşınmış, nereye gittiysem İnebolulu birileriyle karşılaştım” cümlesini de çok duyar olduk.

Aslına bakarsak insanların özgürlüğünü kısıtlamak gibi bir derdimiz yok.

İnebolu’da yaşayanların Abana’ya, Bozkurt’a, Kastamonu’ya gitmesi kadar doğal bir şey olmadığı gibi, Kastamonu’da yaşayanların İnebolu’ya bir deniz havası almaya veya balık yemeye gelmesi, Abana, Bozkurt, Doğanyurt halkının İnebolu’ya pazara ya da alışveriş yapmaya gelmesi gayet doğal karşılanmalı.

Bizim asıl derdimiz İnebolu’da sosyal yaşam alanlarının çoğalması olmalı.

Ailece oturulabilecek, dinlenilebilecek, hatta eğlenilebilecek yerler oluşturulmalı.

70’li yıllardaki gibi sinemalarıyla, canlı müzikli çay bahçeleriyle cıvıl cıvıl bir İnebolu’ya kavuşmak için projeler üretilmeli.

İnsanlar başka yerlere gitmek zorunda bırakılmamalı.

Gidişat gerçekten iç açıcı değil.

İnebolu’da ekmeğini kazanan insanları burada tutmak için çeşitli imkânlar sunulmalı, el birliğiyle halkımızı mutlu edecek mucizevi formüller arayışına bir an önce girilmeli…  |  Bu haber 4000 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

HER 19 MAYIS'TA...

HER 19 MAYIS'TA... Bir ses duyuyorum Samsun yakınlarından: “Egemenlik milletindir!” diye haykıran.

İNEBOLU DENİZİNİ GÖRMEK İSTİYOR

İNEBOLU DENİZİNİ GÖRMEK İSTİYOR Geçtiğimiz günlerde sohbet ederken bir öğretmen arkadaştan duyduklarım küçük çaplı şaşkınlıkla birlikte İnebolu ad...

MİLLİ MÜCADELEDE DENİZDEN GELEN YARDIMLAR

MİLLİ MÜCADELEDE DENİZDEN GELEN YARDIMLAR Fırtınalı bir yolculuktan sonra, 19 Mayıs’ta sağ salim Samsun’a ulaşan Mustafa Kemal Paşa oradan Havza’ya geçer ve ...

İFTAR SOFRALARIMIZ İSRAF SOFRASI OLMASIN

İFTAR SOFRALARIMIZ İSRAF SOFRASI OLMASIN Allah'ımıza binlerce şükürler olsun ki, Onbir ayın sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif'e, rahmet-mağfiret ve gü...

AZİM, SABIR, GAYRET, EMEK TEK GAYE EKMEK YEMEK...

AZİM, SABIR, GAYRET, EMEK  TEK GAYE EKMEK YEMEK... O benim büyük çocuğum gibi... 27 Nisan 1990 yılında doğdu. Geçtiğimiz cumartesi günü doğum günüydü.

HOŞGELDİN ON BİR AYIN SULTANI

HOŞGELDİN ON BİR AYIN SULTANI On bir ayın sultanı Kula Tanrı armağanı

DOĞANYURT SAHİL TAHKİMATI İÇİN SONDAJ

DOĞANYURT SAHİL TAHKİMATI İÇİN SONDAJ Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Doğanyurt ilçesinde yaptırılacak sahil tahkimatı projesi için denizde sondaj çalı...

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI İnebolu Belediyesi'nde ilk meclis toplantısı 21 Nisan Pazar günü Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay başkanlığı...

HER ŞEY "İNEBOLU'DA FARKINDALIK YARATMAK" İÇİN...

HER ŞEY Bugün İnebolu Türk Ocağı ulusal düzeyde bir panele ev sahipliği yapıyor.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:24398

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:13736

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:28674

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:17470

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign