İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU S.O.S. VERİYOR!Tarih 24 Kasım 2017, 13:24 Editör: Editör

İNEBOLU S.O.S. VERİYOR!

Bazı yemeklerin üzerine dökülen domates, salça ve baharatla yapılan terbiyeden bahsetmeyeceğimize göre, açık denizlerde uluslararası yardım sinyali olarak kullanılan kelimeyi (S.O.S.) kastettiğimiz anlaşılmıştır herhalde.

Hatta bu kelimenin “mecazi anlam” ifade ettiğini de belirtmeye gerek görmüyorum.

Doğduğumuz, doyduğumuz, her şeye rağmen yaşamak zorunda olduğumuz İnebolu’da, karşı karşıya kaldığımız pek çok sıkıntıyı bir kenara bırakıp sadece  SOSYAL YAŞAM konusunda bir şeylerin yapılması gerekliliğini ifade etmek istiyorum.

Hepimiz günlük koşuşturmacalardan, iş hayatından, stresten sıyrılabildiğimiz vakitleri ailemizle en mutlu nasıl değerlendirebiliriz telaşına düşüyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın hatırımdan çıkmayan serzenişi aslında İnebolu’nun geldiği noktayı gözler önüne seriyor. “ Ailece değişiklik olsun diye kahvaltı yapmaya, çocukları eğlendirmek için aqua parka Abana’ya gidiyorsak, hatta piknik yapmak için bile Abana’yı tercih ediyorsak, sinema için Kastamonu’ya gitmek zorunda kalıyorsak, gitmişken alışverişimizi de oradan yapıyorsak İnebolu’da sosyal hayatı canlandırma adına acilen bir şeyler yapılması gerekiyor.”

Evet gerçekten İnebolu’da son yıllarda “hafta sonu Kastamonu’ya gittim, sanki bütün İnebolu oraya taşınmış, nereye gittiysem İnebolulu birileriyle karşılaştım” cümlesini de çok duyar olduk.

Aslına bakarsak insanların özgürlüğünü kısıtlamak gibi bir derdimiz yok.

İnebolu’da yaşayanların Abana’ya, Bozkurt’a, Kastamonu’ya gitmesi kadar doğal bir şey olmadığı gibi, Kastamonu’da yaşayanların İnebolu’ya bir deniz havası almaya veya balık yemeye gelmesi, Abana, Bozkurt, Doğanyurt halkının İnebolu’ya pazara ya da alışveriş yapmaya gelmesi gayet doğal karşılanmalı.

Bizim asıl derdimiz İnebolu’da sosyal yaşam alanlarının çoğalması olmalı.

Ailece oturulabilecek, dinlenilebilecek, hatta eğlenilebilecek yerler oluşturulmalı.

70’li yıllardaki gibi sinemalarıyla, canlı müzikli çay bahçeleriyle cıvıl cıvıl bir İnebolu’ya kavuşmak için projeler üretilmeli.

İnsanlar başka yerlere gitmek zorunda bırakılmamalı.

Gidişat gerçekten iç açıcı değil.

İnebolu’da ekmeğini kazanan insanları burada tutmak için çeşitli imkânlar sunulmalı, el birliğiyle halkımızı mutlu edecek mucizevi formüller arayışına bir an önce girilmeli…  |  Bu haber 4610 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

PERİNÇEK'İN RUSÇA KİTABINDA İNEBOLU VAR

PERİNÇEK'İN RUSÇA KİTABINDA İNEBOLU VAR Moskova Devlet Üniversitesi Konuk Öğretim Üyesi, tarihçi ve siyaset bilimcisi Dr. Mehmet Perinçek, Rusça olarak yay...

KÖPRÜ SORUNU ACİL ÇÖZÜM BEKLİYOR

KÖPRÜ SORUNU ACİL ÇÖZÜM BEKLİYOR Taksiciler, nakliyeciler, hatta özel araç sahipleri çok dertli.

İNEBOLULU DUAYEN DENİZCİ MECİT KAPTAN'IN HAYATI KİTAP OLDU

İNEBOLULU DUAYEN DENİZCİ MECİT KAPTAN'IN HAYATI KİTAP OLDU İnebolulu efsane denizci merhum Mecit Çetinkaya'nın (1912-1978) hayatı roman oldu.

HAKAN AYDOĞAN: "GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ"

HAKAN AYDOĞAN: Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı hemşehrimiz Hakan Aydoğan, istifa ettiği yönündeki iddiala...

NE DE GÜZEL ANLATMIŞ İNEBOLU'YU SEMAHAT CEBECİOĞLU

NE DE GÜZEL ANLATMIŞ İNEBOLU'YU SEMAHAT CEBECİOĞLU Hayatını İnebolu'da sürdürenler...

TÖRENLERİN VAZGEÇİLMEZ SESİYDİ O...

TÖRENLERİN VAZGEÇİLMEZ SESİYDİ O... Çocukluğumuzun rengiydi resmi törenler... Sanki günümüzdekilerden farklı olur, daha coşkulu ve heyecanla kutlanı...

DOĞANYURT'A ENTEGRE HASTANE MÜJDESİ

DOĞANYURT'A ENTEGRE HASTANE MÜJDESİ Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, entegre acil hizmeti verilen Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizme...

BELEDİYEYE ÇÖP KAMYONU

BELEDİYEYE ÇÖP KAMYONU Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İnebolu Belediyesi'ne çöp kamyonu hibe etti. Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay...

GÖKTEN ZENBİLLE İNMEYEN HİZMETLER!

GÖKTEN ZENBİLLE İNMEYEN HİZMETLER! Yıl 1989... İnebolu 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık günü kutlamalarına hazırlanıyor. O yıl ki törenlerin bir ö...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:25750

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:14638

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:30322

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:19046

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign