İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU ANADOLU LİSESİNDE Z-KÜTÜPHANE AÇILDITarih 12 Ocak 2018, 09:59 Editör: Editör

İNEBOLU ANADOLU LİSESİNDE Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle İnebolu Anadolu Lisesi'nde Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) açıldı.

İnebolu'da ilk kez kurulan Z-Kütüphanenin açılışına Garnizon Komutanı Atğm. Mert Bilişik, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Köseoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Huner Özay, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Köseoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, teknolojinin gelişmesiyle beraber, insanların bilgiye erişim yöntemlerinin tamamen değiştiğini söyledi.

Kütüphanelerin artık sadece kitap, dergi gibi materyallerin yanında internet hizmeti sunan ortamlar haline geldiğini ifade eden Köseoğlu, "Öncelikle eğitim sisteminin bütünleyici bir parçası olan modern kütüphaneleri, bir an önce tüm okullarımızda hayata geçirerek, çocuklarımızı kütüphane kültürü almış bireyler olarak hayata hazırlamalıyız" dedi.

Okul müdürü Ferudun Çakıroğlu da konuşmasında, Z-Kütüphane'nin Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen 93 bin 500 TL ödenekle yaptırıldığını ve 90 m2 alana sahip olduğunu söyledi.

Kütüphanede 9 bilgisayar ve 1 yazıcı olduğunu ifade eden Çakıroğlu, "Aynı anda 44 öğrencimiz rahat bir şekilde oturarak kitap okuyabilecek, araştırma yapabilecektir. 1000'den fazla zengin kitap içeriği, internet imkanı ile hem öğrencilerimiz, hem velilerimiz, hem de diğer okullar ve mahalle halkımıza hizmet verecektir" diye konuştu.

Çakıroğlu, kütüphanenin yapım sürecinde destek olan Kaymakam A. Atakan Atasoy, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Köseoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Aydın, ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek kütüphane gezildi.


  |  Bu haber 4584 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNÜ OLMAYAN İNEBOLU !

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNÜ OLMAYAN İNEBOLU ! Yöresel lezzetlerimize ve yerel tadlara güveniyor, bu ürünlerin ilçemize özgü metodlarla üretildiğini savunuyorsak,...

İNEBOLU VE KEÇİÖREN KARDEŞ BELEDİYE OLDU

İNEBOLU VE KEÇİÖREN KARDEŞ BELEDİYE OLDU İnebolu Belediyesi ile Ankara'nın Keçiören Belediyesi kardeş belediye oldu.

DAVUL TOZU İLE MİNARE GÖLGESİNİN ADRESİYDİ HÜSEYİN AVNİ

DAVUL TOZU İLE MİNARE GÖLGESİNİN ADRESİYDİ HÜSEYİN AVNİ Uzun boyu, iri yarı cüssesi, güleryüzü, tatlı dili O'nu tarif etmeye yeter aslında...

YAŞLILARIMIZI UNUTMAMALIYIZ

YAŞLILARIMIZI UNUTMAMALIYIZ Her insan diğerleriyle aynı yaşam döngülerinden geçer. Bebeklik, çocukluk, ergenlik, gençlik, yetişkinlik, yaşlılı...

KÖYLERİMİZDE GİDİŞAT İYİ DEĞİL

KÖYLERİMİZDE GİDİŞAT İYİ DEĞİL Geçtiğimiz günlerde bir sohbet ortamında hiçte iç açıcı olmayan bir istatistikle karşılaştım.

GAZETECİLER GÜNÜ

GAZETECİLER GÜNÜ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun..Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlan...

YAĞMUR, YOLLARI VURDU

YAĞMUR, YOLLARI VURDU İnebolu ve çevresinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle heyelanlar meydana geldi, yollar zarar gördü.

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN !

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN ! Hayal kurmak güzeldir...

YENİ MÜFTÜMÜZ GÖREVE BAŞLADI

YENİ MÜFTÜMÜZ GÖREVE BAŞLADI Bir süredir vekaletle yürütülen İnebolu İlçe Müftülüğüne, Tunceli'nin Pülümür İlçe Müftüsü Telat Ergin atandı. ...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?




Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:26814

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:15364

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:31610

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:19864

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign