İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
OKUMA YAZMA KURSİYERLERİNE BELGE VERİLDİTarih 23 Mayıs 2018, 06:33 Editör: Editör

OKUMA YAZMA KURSİYERLERİNE BELGE VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan "Okuma Yazma Seferberliği" kapsamında İnebolu'da açılan okuma yazma kursunu tamamlayan 22 kursiyere belge verildi.

İnebolu Öğretmenevi'nde düzenlenen "Okuryazarlık Belgesi" dağıtım törenine Kaymakam A. Atakan Atasoy, İlçe Jandarma Komutanı Muzaffer Yeşilyurt, İlçe Emniyet Müdürü Tayfun Bülbül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Köseoğlu, Kütüphane Müdürü Recep Yamanoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Aydın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yavuz İzgi, İnebolu Öğretmenevi Müdürü Semra Töredi, İnebolu Öğretmenevi Müdür Yardımcısı İbrahim Cak ve kursiyerler katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yavuz İzgi, programın açılışında yaptığı konuşmada, "Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında İnebolu'da yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Bu kapsamda 22 kursiyerin okuma yazma öğrenerek belge almaya hak kazandığını belirten İzgi, çalışmalara katkıları nedeniyle Kaymakam A. Atakan Atasoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Köseoğlu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Aydın ile tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaymakam Atasoy da konuşmasında, kampanyanın özverili çalışmalar neticesinde sonuca ulaştığını belirterek şunları söyledi:

 

"Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz gerekli imkanların sizlere, vatandaşlarımıza ulaşması noktasında gerekli çalışmaları yaptılar. Çok değerli öğretmenlerimiz de siz değerli kursiyerlerimize okuma yazma öğrenme noktasında öz verili çalışma gerçekleştirip sonuçta 25 tane kıymetli hanımefendi belgelerini almaya hak kazandılar. İlçe Kaymakamı olarak sizlerle gurur duyuyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Pes etmeyin, açıktan okuyabileceğiniz okullar varsa onları okuyalım. Öğrenmenin yaşı yoktur. Her sene ben yeni bir şey öğreniyorum. Hayat çünkü bir tecrübedir. Ama sizleri özellikle cesur davranışınızdan dolayı gönülden tebrik ediyorum. Bu yaştan sonra ne yapayım demeyip Karadeniz insanının çalışkanlığını, Karadeniz insanının özverisini çok güzel bir şekilde gösterdiniz."

Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri dağıtıldı.


  |  Bu haber 2918 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

AKSAKAL SEYAHAT, OTOBÜS YENİLEDİ

AKSAKAL SEYAHAT, OTOBÜS YENİLEDİ İlçemize 1958 yılından bu yana hizmet veren Aksakal Seyahat, filosundaki otobüslerden birini daha yeniledi.

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-2

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-2 "45 yıllık dostluğumuzda, bir gün bile incinmediğim, güler yüzlü, tatlı dilli, doğru sözlüdür. Vakarlı, kibar, ağır...

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANDI

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANDI Sağlık Bakanlığı'nın 88. Dönem Zorunlu Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında çekilen kura sonuçlarına göre İneb...

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-1

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-1 Unutmayacağız, unutturmayacağız dedik! İyi insanların, hayırseverlerin, topluma faydalı bireyler olup hizmet ede...

MİLLİ EĞİTİM CİVELEKOĞLU'NA EMANET

MİLLİ EĞİTİM CİVELEKOĞLU'NA EMANET İnebolu İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek) Müdürü Hakan Civelekoğlu, İlçe Milli Eğitim Müd...

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİ

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİ Doğanyurt ilçesine bağlı Düzağaç köyünde tıp fakültesi öğrencisi genç intihar etti.

BİR İNEBOLU SEVDALISI; İSMAİL AZİZ KARAHAN

BİR İNEBOLU SEVDALISI; İSMAİL AZİZ  KARAHAN Hani memleketine çivi çakanlar vardır ya... Bunu da sessiz sedasız yaparlar. Desinler diye değil.

YENİ BAŞHEKİM OP. DR. ANIL ORHAN OLDU

YENİ BAŞHEKİM OP. DR. ANIL ORHAN OLDU İnebolu Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Anıl Orhan atandı.

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANACAK

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANACAK Sağlık Bakanlığı, İnebolu Devlet Hastanesi'ne rekor sayıda doktor kadrosu açtı.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:25516

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:14478

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:30046

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:18790

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign