İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
HUZUREVİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYORTarih 28 Aralık 2019, 23:34 Editör: Editör

HUZUREVİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYOR

İlçemize ekonomik katkı ve istihdam sağlayan Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevi'nde yaşlıların yaşam standartlarını ve morallerini yükseltmek amacıyla yapılan çalışmalara yenileri eklendi.

İnebolu Huzurevi'nin gayretli ve başarılı müdürü Hakan Kızılkaya, göreve geldiği günden bu yana huzurevinde kalan yaşlıların memnuniyetini artırmak için bir yandan canla başla çalışırken, bir yandan da bu çabalarının sonuçları gözle görülmeye başlandı.

BAYAN YAŞLILAR RAHAT NEFES ALACAK

İnebolu Huzurevi'nin bayanlar katında yaşlılar gün içerisinde merdiven başındaki kanepelerde oturarak vakit geçirmekteydi. Dar alanda sıkışıp kalan bayan yaşlılar zaman zaman birbirleriyle kavga bile ediyorlardı. Bayan yaşlıları bu durumdan kurtarmak isteyen Huzurevi Müdürü Kızılkaya, aynı katta bulunan ve yıllardır atıl durumda bulunan terası yenileyerek burayı 120 metrekarelik hoş ve nezih bir ortama dönüştürdü. Terastaki derme çatma çatı sökülerek terasın tamamına da ahşap çatı yapıldı. Terasta ayrıca 12 metrekarelik bir de oda yaptırıldı. Teras çevresinin camlarla kapatılmasının ardından yılbaşına kadar yaşlıların hizmetine sunulması planlanıyor.

BOCCE SAHASINA ÇATI YAPILIYOR

İnebolu Huzurevi bahçesine geçen yaz sezonunda yaptırılan bocce sahasının çatısı da, terastan çıkan malzemelerle kapatıldı. Bu sayede yaşlıların bocce sporunu daha rahat şekilde yapmalarına ve sporla ilgilenmelerine fırsat tanınmış oldu.

ASANSÖR YENİLENDİ

İnebolu Huzurevi'nde bulunan asansörün kabini hariç motor, halat, elektrik tesisatı komple yenilendi. Yenileme çalışmasının ardından daha önce kırmızı etikete sahip olan asansöre mavi etiket alındı. Böylece hayati önem taşıyan asansör güvenli hale getirilmiş oldu.

KANALİZASYON SORUNUNA SON

Açıldığı günden beri kanalizasyon sorunu yaşanan İnebolu Huzurevi, bu sorundan da kurtarıldı. Yapılan çalışma sonunda İnebolu Huzurevi'nin iki günde bir tıkanan kanalizasyon sistemi sıfırdan yenilendi.

SIRA DEPREM GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASINDA

İnebolu Huzurevi'nin deprem güçlendirme çalışmalarının ise 2020 yılı yaz sezonunda yapılması planlanıyor. Bu amaçla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sağlanan ödenek İl Özel İdaresi'ne aktarılmıştı.

İl Özel İdaresi'ndeki ödenekle İnebolu Huzurevi'nin depreme karşı güçlendirilmesi için 2020 yılı maliyetlerine göre güncelleme yapılarak ihale hazıklıklarına başlanacak.  Huzurevindeki yaşlılar inşaat çalışmaları tamamlanıncaya kadar geçici olarak başka bir binaya nakledilecek.

39 YAŞLI 35 PERSONEL VAR

Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevi'nde 12'si bayan 27'si erkek olmak üzere 39 yaşlı bulunurken, müdür dahil 35 personel görev yapıyor.


  |  Bu haber 5984 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA KAPISI İNEBOLU'DAN AÇILMALIDIR

TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA KAPISI İNEBOLU'DAN AÇILMALIDIR 1983 yılı son çeyreğinde Türkiye Basın Birliği Kastamonu şubesi tarafından bir yazı yarışması düzenleniyor.

2.ŞERİFE BACI İSTİKLAL KOŞUSU 23 AĞUSTOS'TA

2.ŞERİFE BACI İSTİKLAL KOŞUSU 23 AĞUSTOS'TA Geçen yıl ilki düzenlenen İnebolu Şerife Bacı İstiklal Yol Koşusu'nun ikincisi 23 Ağustos 2020 Pazar günü Beled...

DOĞANYURT SAHİL

DOĞANYURT SAHİL Bu haftaki yazımızda, hafta sonu İnebolu dışına çıkmak isteyip ama çokta uzağa gitmek istemeyenler için bir yer öne...

"ÇILGIN İNEBOLULULAR" BELGESELİ ÇEKİLECEK

Milli Mücadele'de Rusya ve İstanbul'dan gemilerle İnebolu'ya gelen hap malzemelerinin cepheye ulaştırıl...

GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR

GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR Her hafta farklı konularla okuyucularımın karşısına çıkıyor, özellikle İnebolu'muzun tanıtımına katkı veren yaz...

BELEDİYEDEN ARAÇ MUAYENE İSTASYONU İÇİN ARSA SATIŞI

BELEDİYEDEN ARAÇ MUAYENE İSTASYONU İÇİN ARSA SATIŞI Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İnebolu'nun yıllardır beklentisi olan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen...

AKDENİZ KAYNIYOR

AKDENİZ KAYNIYOR Bir yandan pençe harekatlarıyla Kuzey Irak bombardıman altındayken yaklaşık 3500 km uzaklıktaki Libya’da ...

ERGÜN KARA'NIN YENİ EV HEYECANI

ERGÜN KARA'NIN YENİ EV HEYECANI İlçemiz Hamit Köyünde 15 yıldır elektriği ve suyu olmayan derme çatma yapılmış bir ahşap barakada kalan Ergün Kara&...

ŞEHİT ABİSİ KASTAMONU VALİSİ

ŞEHİT ABİSİ KASTAMONU VALİSİ Yeni atanan Valimiz ayağının tozuyla Kastamonu'da bir ziyaret gerçekleştirmek ister.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:50116

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:38400

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:55188

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:42980

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign