İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
HUZUREVİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYORTarih 28 Aralık 2019, 23:34 Editör: Editör

HUZUREVİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYOR

İlçemize ekonomik katkı ve istihdam sağlayan Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevi'nde yaşlıların yaşam standartlarını ve morallerini yükseltmek amacıyla yapılan çalışmalara yenileri eklendi.

İnebolu Huzurevi'nin gayretli ve başarılı müdürü Hakan Kızılkaya, göreve geldiği günden bu yana huzurevinde kalan yaşlıların memnuniyetini artırmak için bir yandan canla başla çalışırken, bir yandan da bu çabalarının sonuçları gözle görülmeye başlandı.

BAYAN YAŞLILAR RAHAT NEFES ALACAK

İnebolu Huzurevi'nin bayanlar katında yaşlılar gün içerisinde merdiven başındaki kanepelerde oturarak vakit geçirmekteydi. Dar alanda sıkışıp kalan bayan yaşlılar zaman zaman birbirleriyle kavga bile ediyorlardı. Bayan yaşlıları bu durumdan kurtarmak isteyen Huzurevi Müdürü Kızılkaya, aynı katta bulunan ve yıllardır atıl durumda bulunan terası yenileyerek burayı 120 metrekarelik hoş ve nezih bir ortama dönüştürdü. Terastaki derme çatma çatı sökülerek terasın tamamına da ahşap çatı yapıldı. Terasta ayrıca 12 metrekarelik bir de oda yaptırıldı. Teras çevresinin camlarla kapatılmasının ardından yılbaşına kadar yaşlıların hizmetine sunulması planlanıyor.

BOCCE SAHASINA ÇATI YAPILIYOR

İnebolu Huzurevi bahçesine geçen yaz sezonunda yaptırılan bocce sahasının çatısı da, terastan çıkan malzemelerle kapatıldı. Bu sayede yaşlıların bocce sporunu daha rahat şekilde yapmalarına ve sporla ilgilenmelerine fırsat tanınmış oldu.

ASANSÖR YENİLENDİ

İnebolu Huzurevi'nde bulunan asansörün kabini hariç motor, halat, elektrik tesisatı komple yenilendi. Yenileme çalışmasının ardından daha önce kırmızı etikete sahip olan asansöre mavi etiket alındı. Böylece hayati önem taşıyan asansör güvenli hale getirilmiş oldu.

KANALİZASYON SORUNUNA SON

Açıldığı günden beri kanalizasyon sorunu yaşanan İnebolu Huzurevi, bu sorundan da kurtarıldı. Yapılan çalışma sonunda İnebolu Huzurevi'nin iki günde bir tıkanan kanalizasyon sistemi sıfırdan yenilendi.

SIRA DEPREM GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASINDA

İnebolu Huzurevi'nin deprem güçlendirme çalışmalarının ise 2020 yılı yaz sezonunda yapılması planlanıyor. Bu amaçla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sağlanan ödenek İl Özel İdaresi'ne aktarılmıştı.

İl Özel İdaresi'ndeki ödenekle İnebolu Huzurevi'nin depreme karşı güçlendirilmesi için 2020 yılı maliyetlerine göre güncelleme yapılarak ihale hazıklıklarına başlanacak.  Huzurevindeki yaşlılar inşaat çalışmaları tamamlanıncaya kadar geçici olarak başka bir binaya nakledilecek.

39 YAŞLI 35 PERSONEL VAR

Sabahat Bahriyeli İnebolu Huzurevi'nde 12'si bayan 27'si erkek olmak üzere 39 yaşlı bulunurken, müdür dahil 35 personel görev yapıyor.


  |  Bu haber 4458 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLU VE KEÇİÖREN KARDEŞ BELEDİYE OLDU

İNEBOLU VE KEÇİÖREN KARDEŞ BELEDİYE OLDU İnebolu Belediyesi ile Ankara'nın Keçiören Belediyesi kardeş belediye oldu.

DAVUL TOZU İLE MİNARE GÖLGESİNİN ADRESİYDİ HÜSEYİN AVNİ

DAVUL TOZU İLE MİNARE GÖLGESİNİN ADRESİYDİ HÜSEYİN AVNİ Uzun boyu, iri yarı cüssesi, güleryüzü, tatlı dili O'nu tarif etmeye yeter aslında...

YAŞLILARIMIZI UNUTMAMALIYIZ

YAŞLILARIMIZI UNUTMAMALIYIZ Her insan diğerleriyle aynı yaşam döngülerinden geçer. Bebeklik, çocukluk, ergenlik, gençlik, yetişkinlik, yaşlılı...

KÖYLERİMİZDE GİDİŞAT İYİ DEĞİL

KÖYLERİMİZDE GİDİŞAT İYİ DEĞİL Geçtiğimiz günlerde bir sohbet ortamında hiçte iç açıcı olmayan bir istatistikle karşılaştım.

GAZETECİLER GÜNÜ

GAZETECİLER GÜNÜ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun..Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlan...

YAĞMUR, YOLLARI VURDU

YAĞMUR, YOLLARI VURDU İnebolu ve çevresinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle heyelanlar meydana geldi, yollar zarar gördü.

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN !

HAYALLERİNİZİ ERTELEMEYİN ! Hayal kurmak güzeldir...

YENİ MÜFTÜMÜZ GÖREVE BAŞLADI

YENİ MÜFTÜMÜZ GÖREVE BAŞLADI Bir süredir vekaletle yürütülen İnebolu İlçe Müftülüğüne, Tunceli'nin Pülümür İlçe Müftüsü Telat Ergin atandı. ...

UYUŞTURUCUDAN 13 KİŞİ TUTUKLANDI

UYUŞTURUCUDAN 13 KİŞİ TUTUKLANDI İnebolu ve çevre ilçelerde geçen yılın son 3 ayında düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınan 25 kişi...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:26762

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:15312

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:31518

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:19790

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign