İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
VAKIF BAYRAĞI EMİN ELLERDETarih 07 Şubat 2020, 10:51 Editör: Editör

VAKIF BAYRAĞI EMİN ELLERDE

İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığına Vakfın kurucusu hayırsever hemşehrimiz, TBMM Üstün Hizmet Ödülü sahibi merhum Dr. Salih Osmanoğlu'nun kızı Esra Osmanoğlu Söylemezoğlu seçildi.

İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri, 3 Ocak 2020 tarihinde vefat eden Vakıf Başkanı Metin Eyi'nin yerine seçilecek ismi belirlemek üzere İstanbul Şişli'deki Osmanoğlu Hastanesi Toplantı Salonu'nda bir araya geldi.

Toplantıya mütevelli heyet üyeleri, Esra Osmanoğlu Söylemezoğlu, Semih İlhan Söylemezoğlu, Prof.  Dr. Rıdvan Seven, Tuncer Cebecioğlu, Ömer Urgancı, Hasan Heke, Kadir Yıldırım, Sedat Dinç, Sinan Özbek, Hasan Kırksekiz, Erdemir Örüklü, Erhan Başaran, Sevim Şen, Bilal Yalçın ve Naciye Ayşe Serpil katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Vakıf Başkan Vekili İlhan Söylemezoğlu yaptı. Vakfın kurucusu ve onursal başkanı Dr. Salih Osmanoğlu ile son günlerde kaybettiğimiz hayırsever Bülent Özyürük, Metin Eyi ve ebediyete intikal eden tüm bağışçıları saygı ve minnetle andıklarını söyledi, ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

1972 yılında kurulan İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığına tek aday olarak Esra Osmanoğlu Söylemezoğlu seçildi. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliklerine Rıdvan Seven ve S. İlhan Söylemezoğlu getirilirken Tuncer Cebecioğlu, Sedat Dinç, Hasan Heke ve Erdemir Örüklü'nün yönetim kurulu üyeliklerinin devamına karar verildi.

Oy birliğiyle Vakfın Başkanlığına seçilen Esra Osmanoğlu Söylemezoğlu, İnebolu sevdalısı merhum babası Dr. Salih Osmanoğlu'nun kurmuş olduğu İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın bayrağını gönüllülerle birlikte  devralmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

"BAĞIŞÇILARIMIZIN GÖZÜ ARKADA KALMASIN"

Kendisinin İnebolu'da doğmamasına rağmen ailesinde devamlı İnebolu'nun konuşulduğunu belirten Söylemezoğlu, "Bizim evde devamlı konuşulan İnebolu, babam tarafından hep yaşanılan, yaşatılan bir konuydu bizim için" dedi.

Vakfın geleceğine yönelik anlamlı bir konuşma yapan Söylemezoğlu şunları söyledi:

"Babamın da hep bahsettiği gibi, hep söylediği gibi her ne olursa olsun bu vakfın yaşaması, faaliyetlerine devam etmesi babamın çok büyük arzusuydu. Ben de onun bıraktığı değerlere sahip çıkmak adına hep birlikte bu görevi yapmayı arzu ediyorum. İnşallah ben sizlerin yardımlarıyla, sizlerin öngörüleriyle sizlerin desteklerini bekliyorum. Bizim de kafamızda oluşan şeyler var İnebolu için ilk etapta neler yapabiliriz diye. Bunları da paylaşmak istiyoruz.  Geçen yıl ailecek bir seyahat de düzenledik İnebolu'ya, Kadir beyin de çok yardımlarıyla. Orada keyifli bir zaman geçirdik. Bunu daha sık, yılda iki kere yine böyle aileyle, eş dostla yapmak istiyoruz. İnebolu'yu unutmamak için ben bu görevi almak istiyorum. Bu faaliyetin devam etmesi için biraz uzaktan değil de içine girmek gerekiyor. Ben zaten çok uzun zamandır biliyorum neler yapıldığını ama bugün bütün faaliyetleri, yapılanları tekrar gözden geçirdim. Kurucusu babam ama bütün bağışçılarıyla çok mütehassıs oldum. Çok güzel şeyler yapılmış. İnşallah hep birlikte bunlara devam edebileceğimizi düşünüyorum. Memleketine sahip çıkan babamın ve rahmetli bağışçıların gözü arkada kalmasın. Nur içinde yatsınlar."

DR. OSMANOĞLU'NUN KONUK EVİ ARZUSU

İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı kurucusu ve onursal başkanı merhum Dr. Salih Osmanoğlu'nun Düztarla mevkiinde Meteoroloji Müdürlüğü yakınında bulunan deniz ve liman manzaralı iki katlı evini tamir ettirip "konuk evi" olarak İnebolu'nun hizmetine sunmak istediklerini ifade eden Esra Osmanoğlu Söylemezoğlu, "Bu seferki seyahatte gördük. Babamın İnebolu'daki denize ve limana nazır evi kötü durumda. Babam o evin bir konuk evi olarak faaliyete geçmesini arzu ederdi. Biz de orasının gelen misafirlerin kalabileceği, bizim ve misafirlerimizin konaklayabileceği bir konuk evi olmasını arzu ediyoruz.


  |  Bu haber 2584 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

"KAHRAMAN İNEBOLU'MUZDA YİĞİTÇE HİZMET ETMEYE GELDİM"

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Kocaköy Kaymakamlığından İnebolu Kaymakamlığına atanan Yasin Yunak'...

EVRENYE'NİN ASIRLIK KADINLAR PLAJI YENİLENDİ

EVRENYE'NİN ASIRLIK KADINLAR PLAJI YENİLENDİ İlçemize bağlı Evrenye Köyünün yaklaşık 100 yıllık Kadınlar Plajında bulunan sosyal tesis başta sona yenilenerek te...

KORONA BİTTİ Mİ?

KORONA BİTTİ Mİ? Yetkililer tarafından pandemi döneminde kritik virajlardan biri olarak görünen bayram tatili, belirli bölgelerde yı...

TÜRK KADINI KASTAMONU'DA SEMBOLLEŞMELİDİR

TÜRK KADINI KASTAMONU'DA SEMBOLLEŞMELİDİR Kadınlarımız için düşünülen her öneride Kastamonu'nun öncü olması gerektiğini düşünenlerdenim.

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI İstanbul'dan İnebolu'ya gelen Bayraktar ailesi Araç-Kastamonu karayolunda trafik kazası geçirdi; kazada 1 k...

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI İnebolu'da Extacy uyuşturucu hap satmak isteyen bir kişi suçüstü yakalandı.

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ Tadı, kokusu,rengi ve kıvrım kıvrım oluşuydu onu diğerlerinden ayıran...

KORONALIDAN KAÇANLAR !

KORONALIDAN KAÇANLAR ! Ciddi bir imtihandan geçiyoruz...

"BU MEMLEKETİN ÖNÜNE TUZU KURU OLANLAR HEP TAŞ KOYMUŞ"

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Araç Muayene İstasyonu için ilçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) başk...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:56306

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:44486

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:61380

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:49070

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign