İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
ŞUBAT AYININ ACI HATIRASI !Tarih 14 Şubat 2020, 18:39 Editör: Editör

ŞUBAT AYININ ACI HATIRASI !

Bazı tarihler hafızamda yer etmiş, üzerinden uzun yıllar geçse de unutulmuyor.

Her şubat ayı girdiğinde 1986 şubatı aklıma geliyor.

Gözümün önünde canlanıyor dünya güzeli kız kardeşim Buket.

Doğumunu Çankırı'da okurken haber almıştım. O kadar mutlu olmuştum ki anlatamam. Kardeşlerime hediyeler götürüp sevindirmeyi farklı bir keyif vesilesi olarak gördüğümden olsa gerek, yeni doğan kardeşime de bir biberon götürmeyi hayal etmiştim iyi hatırlıyorum.

1984 Temmuzunda, yani 3 aylıkken görmek nasip oldu kendisini. Kardeş sevgisi bir başka oluyor, küçük her zaman daha çok seviliyordu. Diğer kardeşlerim biraz büyüdüğünden artık ilgimiz O'na yoğunlaşmıştı doğal olarak. 

Sadece tatillerde beraber vakit geçirme fırsatı bulduğum anne-baba ve kardeşlerimle, okul dönemi geldiğinde  mecburen ayrılıyorduk.

O günlerde mektuplarla haberleşmenin duygusunu ve mutluluğunu en üst seviyede yaşadığımı hatırlıyorum.

Yatılı okuyanlar, yada gurbette yaşayanlar çok iyi bilir, aile ve memleket özlemini gidermek için bir kaç gün de olsa İnebolu'ya gelebilmek için can atardım. Dört gözle bayram tatillerini bekler, ailemle geçireceğim her saatin keyfini çıkarmaya çalışırdım. Benim yolumu dört gözle bekleyen canım annem en sevdiğim yemekleri yapardı.

Bu böyle devam ediyor, birinci-ikinci-üçüncü sınıf derken dördüncü sınıfın ilk dönemi de bitmiş 15 tatil için İnebolu'ya gelmiştim. Tatil uzun olduğundan babamın dükkanında yardım ediyor, gece dükkanı kapattıktan sonra kardeşlerimle vakit geçirme fırsatım oluyordu. Kız kardeşim Buket'te iki yaşına yaklaşmış, tam sevilme çağına gelmişti. 15 günlük tatilin ilk haftası bitmek üzereydi. 1 şubat Cumartesi gecesi dükkanı kapatıp eve gittiğimizde kızkardeşim Buket'in hastalığı ile karşılaştık, hatta kucağıma aldığımda üzerime kusmuştu. Ertesi gün Pazar olduğu için çocuk doktorunun evini bulup evinde muayene ettirdiğim kardeşimin hastalığı pazar gecesi biraz daha ilerleyince hastaneye yatırdık. Fakat tedaviye cevap alınamadığını görüyor, birşey de yapamıyorduk. Sabah olduğunda maalesef kızkardeşimin acı haberini aldık.

3 Şubat 1986 Pazartesi günü yoğun kar yağışı altında küçücük tabuta koyduğumuz Buket'i ebediyete uğurladık.

18 yaşında genç bir delikanlıyken ölümün bu kadar yakın olduğunu bizzat yaşadığım o günü hiç unutamam.

Fakat yaşadığımız her türlü iyi ya da kötü olayı dünyadaki imtihanımız olarak görüyor ve Allah'tan gelene rıza gösteriyoruz.

Zaten unutmamalıyız da; dünya telaşına kendimizi kaptırmayıp, fazla hırstan uzak durmalıyız. Çünkü sonucun nerede noktalandığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

Evet şubat ayı girdiğinde pek çok insan için sevgililer günü akla gelirken ve o günü sevgilisiz geçirmemek için yoğun gayret gösterirken, bana ise yaşadığım bu acı Şubat ayı hatırası sadece her an kapımızda olan ölümü hatırlatır.

Dolayısıyla asıl sevgiyi bizi Yaradana kulluk vazifesi yaparak göstermemiz gerekir. 

NOT :  13 Şubat 2019 tarihinde ebediyete uğurladığımız Hacı Ahmet İşeri abimizin birinci ölüm yıldönümüne ulaştık. Allah-üTeala rahmetiyle muamele etsin, kabrini Cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin İNŞALLAH.
Ölümünden bir hafta sonra İnebolu müftülüğüne verdiğimiz dilekçe ile İnebolu Merkez Kuran Kursuna Ahmet İşeri isminin verilmesini talep etmiştik. Bu talebimiz bugüne kadar gerçekleşmediği gibi konu hakkında tarafımıza olumlu-olumsuz herhangi bir bilgi verilmedi. İlçemizde hayırlı hizmetlere canla başla koşuşturan rahmetli Ahmet İşeri isminin yaşatılması için duyarsız kalınmaması ve gereğinin yapılmasını yetkililerden rica ediyorum.


  |  Bu haber 1332 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

MUSTAFA SELİM İMECE VE YAHYA PAŞA

MUSTAFA SELİM İMECE VE YAHYA PAŞA İNEBOLU ALTUN DOLUYDU!..” MUSTAFA SELİM İMECE VE YAHYA PAŞA

SAHİLDEKİ KÖYLERİN ÇÖPÜ TOPLANACAK

SAHİLDEKİ KÖYLERİN ÇÖPÜ TOPLANACAK İnebolu Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, İnebolu, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin ve Doğanyurt ilçelerine b...

MURAT DEMİR'DEN KASTAMONU-İNEBOLU YOLU AÇIKLAMASI

MURAT DEMİR'DEN KASTAMONU-İNEBOLU YOLU AÇIKLAMASI AK Parti 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmeye göre, 2...

EL SANATLARI VE BİR PORTRE

EL SANATLARI VE BİR PORTRE Bu hafta “Hayatın İçinden" köşemde çok sevdiğim, herkesin örnek aldığı, çalışkan ve başarılı el sanatlarıyla uğraşa...

KASTAMONU-İNEBOLU YOLUNA ÖDENEK ÇIKMADI

KASTAMONU-İNEBOLU YOLUNA ÖDENEK ÇIKMADI 2020 Yılı Yatırım Programı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

COĞRAFİ İŞARET HAMLESİ

COĞRAFİ İŞARET HAMLESİ İnebolu'nun yöresel ürünlerine coğrafi işaret kazandırılması amacıyla Kaymakam A. Atakan Atasoy başkanlığında t...

TEPEDEKİLER

TEPEDEKİLER Günlük hayatın içinde sıkça karşılaşılan bir konuyu yazmak geldi içimden.

OKUL BİLGİDİR BİLGİ GELECEKTİR

OKUL BİLGİDİR BİLGİ GELECEKTİR Eğitim ve öğretim, hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır.

VAKIF BAYRAĞI EMİN ELLERDE

VAKIF BAYRAĞI EMİN ELLERDE İnebolu ve Çevresi Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığına Vakfın kurucusu hayırsever hemşehrimiz, TBMM Üstün H...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:27096

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:15548

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:31896

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:20108

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign