İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
AHMET ERGÜN ÇOCUK PARKITarih 05 Haziran 2020, 18:51 Editör: Editör

AHMET ERGÜN ÇOCUK PARKI

Her birimiz misafir olduğumuz fani dünyada günümüzü tamamlıyoruz.

Gök kubbede hoş sada bırakmaya çalışırken, kırmamaya, dökmemeye, gayret ediyoruz.

Kaçınılmaz sona adım adım yaklaşıyor, yaşadığımız hayatın pamuk ipliğine bağlı olduğunu çok iyi biliyoruz.

Tek gerçek şu ki; hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışıyoruz.

Dün birlikte yaşamaktan mutlu olduğumuz insanların, bugün yokluğuna alışmak zorunda kalıyoruz.

Tabii ki bu ayrılık en çok geride kalan aile yakınlarını derinden yaralıyor. Anne-baba, kardeşler, eş ve cocuklar...

Herkesin ayrılık acısına verdiği tepki de farklı oluyor. Kimi daha ilk günden kaderine razı bir görüntü verirken, kiminin ise durumu kabullenmesi uzun süre alabiliyor.

Fakat görünen o ki, bu dünyadan göçen bazı değerlerin adını unutturmamak için sevenleri çeşitli uğraşlar veriyor ve istenen sonuç elde edilirse, geride kalanların mutluluğu kelimelere sığmıyor.

Evet; 11 Ocak 2019 tarihli köşe yazımda dile getirdiğim "AHMET ERGÜN İSMİ KAPALI SPOR SALONU YANINDA YAPILMASI PLANLANAN PARKA VERİLEBİLİR" önerim gerçekleşiyor. Yine o yazımda dikkat çekmek istediğim şu cümledeki gibi "ORTAYA ATILAN FİKİRLER İSTENİRSE, ÜZERİNE GİDİLİRSE, TAKİP EDİLİRSE OLUYOR, EĞER İLGİLENİLMEZSE PEK ÇOK ÖNERİ GİBİ TOZLU RAFLARDA YERİNİ ALIYOR" uyarımın dikkate alındığı görülüyor. 

Bu projenin gerçekleşmesi Şerife-Nurhayat Ergün kardeşlerin yoğun çabası ve İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Hüner Özay'ın da fikri benimsemesiyle oluyor. Aslında bir taşla iki kuş vuruluyor. Hem İnebolu'muz çocukların cıvıl cıvıl oynayacağı bir parka kavuşuyor, hem de uzun yıllar İnebolu sporuna katkı vermiş Kardeşimiz Ahmet Ergün'ün adı yaşatılmış oluyor. Aile adına Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.

Bu arada otobüsle İnebolu'ya gelenlerin ve İnebolu'dan gidenlerin olumlu yada olumsuz fikirlere sahip olacakları İnebolu otogarının dış cephesini aşı boyalı İnebolu evi görünümüne dönüştürme projesinin çok yerinde bir karar olduğunu düşünüyor ve Belediye Başkanımızı kutluyorum.

İnebolu otogarının renkli bir siması olan, uzun yıllar o sektöre hizmet veren, aynı zamanda İnebolu Gençlik ve Spor kulübünün başkanlığını yapan ve 26 Kasım 2016 yılında kaybettiğimiz "ABİMİZ SADIK REİS İSMİNİN DE İNEBOLU ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNE VERİLMESİ " önerimi de hatırlatmakta yarar görüyorum. İnanıyorum ki Merhum Sadık Reis'in ailesi ve sevenleride bu girişimden çok mutlu olacak ve minnettar kalacaklardır.

Günümüzde bu yetkiye sahip olanlar için de gelecekte başkaları aynı özveriyi gösterip isimlerini gündeme getirebilir, unutturmamaya vesile olabilirler.

Benim nazarımda yapılan hizmetler kadar topluma faydalı işler yapmış insanların isminin yaşatılması da önemli bir hizmettir. 

Bu vesileyle bu dünyadan göçmüş tüm İnebolu sevdalılarına Allah'tan rahmet diliyorum.


  |  Bu haber 14294 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA KAPISI İNEBOLU'DAN AÇILMALIDIR

TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA KAPISI İNEBOLU'DAN AÇILMALIDIR 1983 yılı son çeyreğinde Türkiye Basın Birliği Kastamonu şubesi tarafından bir yazı yarışması düzenleniyor.

2.ŞERİFE BACI İSTİKLAL KOŞUSU 23 AĞUSTOS'TA

2.ŞERİFE BACI İSTİKLAL KOŞUSU 23 AĞUSTOS'TA Geçen yıl ilki düzenlenen İnebolu Şerife Bacı İstiklal Yol Koşusu'nun ikincisi 23 Ağustos 2020 Pazar günü Beled...

DOĞANYURT SAHİL

DOĞANYURT SAHİL Bu haftaki yazımızda, hafta sonu İnebolu dışına çıkmak isteyip ama çokta uzağa gitmek istemeyenler için bir yer öne...

"ÇILGIN İNEBOLULULAR" BELGESELİ ÇEKİLECEK

Milli Mücadele'de Rusya ve İstanbul'dan gemilerle İnebolu'ya gelen hap malzemelerinin cepheye ulaştırıl...

GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR

GÜZEL BAKAN, GÜZEL GÖRÜR Her hafta farklı konularla okuyucularımın karşısına çıkıyor, özellikle İnebolu'muzun tanıtımına katkı veren yaz...

BELEDİYEDEN ARAÇ MUAYENE İSTASYONU İÇİN ARSA SATIŞI

BELEDİYEDEN ARAÇ MUAYENE İSTASYONU İÇİN ARSA SATIŞI Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İnebolu'nun yıllardır beklentisi olan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen...

AKDENİZ KAYNIYOR

AKDENİZ KAYNIYOR Bir yandan pençe harekatlarıyla Kuzey Irak bombardıman altındayken yaklaşık 3500 km uzaklıktaki Libya’da ...

ERGÜN KARA'NIN YENİ EV HEYECANI

ERGÜN KARA'NIN YENİ EV HEYECANI İlçemiz Hamit Köyünde 15 yıldır elektriği ve suyu olmayan derme çatma yapılmış bir ahşap barakada kalan Ergün Kara&...

ŞEHİT ABİSİ KASTAMONU VALİSİ

ŞEHİT ABİSİ KASTAMONU VALİSİ Yeni atanan Valimiz ayağının tozuyla Kastamonu'da bir ziyaret gerçekleştirmek ister.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:48786

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:37084

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:53856

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:41648

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign