İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
AÇIK CEZAEVİ İÇİN PROJE İHALESİ YAPILDITarih 27 Kasım 2020, 10:29 Editör: Editör

AÇIK CEZAEVİ İÇİN PROJE İHALESİ YAPILDI

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Adalet Bakanlığınca yapımı planlanan İnebolu Açık Ceza İnfaz Kurumu'na ait projelerin hazırlanması ve zemin etüdünün yapılması için ihale gerçekleştirildiğini açıkladı.

Başkan Özay'ın verdiği bilgiye göre, Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca pazarlık usulü ile gerçekleştirilen ihaleyi 8 istekli firma arasından İzmir merkezli Nar Design Mimarlık Mühendislik İnşaat Ltd. Şti. kazandı.

Yapılan ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanmasının ardından geçtiğimiz günlerde yer teslimi yapılarak hazırlıklara başlandı.

Proje çalışmalarının  7 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığını aktaran Belediye Başkanı Özay, "Bilindiği gibi ilçemizdeki mevcut cezaevi depreme dayanıksız olduğu için kapatılmıştı. Aynı yere açık cezaevi yapımı için Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül ile görüşmüştük. Talebimiz üzerine Sayın Bakanımız hemen ilçemize teknik bir heyet gönderip gerekli çalışmaların başlatılması talimatını vermişti. Girişimlerimiz sonucu açık cezaevi için proje ihalesi gerçekleştirildi. İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalandı ve çalışmalara başlandı. Proje aşamasından sonra programa alınarak cezaevi yapımı için ihaleye safhasına geçilecek" diye konuştu.

İhale şartnamesine göre proje ve zemin etüt çalışmalarının 7 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığı bildirildi.

Belediye Başkanı Özay, katkıları nedeniyle Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik ile AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü'ye teşekkür etti.

MEVCUT CEZAEVİ 1,5 YIL ÖNCE KAPATILMIŞTI

İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, 2007 Deprem Yönetmeliği gereğince yapılan araştırmalar ve testler sonucu binaların depreme dayanıksız çıkması sonucu geçtiğimiz yıl Haziran ayı sonunda kapatılmıştı.

Cezaevinde görev yapan personeller talepleri doğrultusunda başka yerlere atanırken, hükümlü ve tutuklular da çeşitli cezaevlerine gönderilmişti.

Cezaevinin kapatılmasının ardından AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü yeni cezaevi yapımı için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü makamında ziyaret etmişlerdi.

Bu ziyaretten iki gün sonra Bakan Gül'ün talimatıyla görevlendirilen 2 Bakanlık yetkilisi İnebolu'ya gelerek mevcut cezaevinin yıkılarak yerine açık cezaevi yapımı için incelemelerde bulunmuştu.


  |  Bu haber 24012 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ON BİR AYIN SULTANI RAMAZAN VE O’NUN TÂCI ORUÇ

ON BİR AYIN SULTANI RAMAZAN VE O’NUN TÂCI ORUÇ Rahmet, bereket, mağfiret ve arınma mevsimi Ramazan ayına bizleri ulaştıran Allah’a hamd olsun.

RAMAZAN'A HAZIRLANMAK

RAMAZAN'A HAZIRLANMAK 13 Nisan 2021 saat 01.30

ŞİFA AYI RAMAZAN'A GİRERKEN

ŞİFA AYI RAMAZAN'A GİRERKEN Mübarek ve faziletli bir ayın, Kur’an ve oruç ayının rahmet gölgesi üzerimize düşmüş bulunuyor.

HACI HASAN KURU

HACI HASAN KURU İnebolu'da bir döneme damgasını vuran, renkli bir kişilikti O...

MUTLULUĞU PAYLAŞMAK

MUTLULUĞU PAYLAŞMAK Geçtiğimiz hafta Cuma günü dağıtımı yapılıp okuyucuya ulaştırılan gazeteniz Yeni İnebolu'yu eline alıp "İKİ Y...

KUR'AN KURSU İÇİN ARSA BAĞIŞI

KUR'AN KURSU İÇİN ARSA BAĞIŞI Mevcut Kuran Kursu'nun fiziki şartlarının uygun olmaması nedeniyle İnebolu İlçe Müftüsü Telat Ergin'in yeni...

ÇÖP TOPLAMA İŞİNE 1 ŞOFÖR, 2 İŞÇİ ALINACAK

ÇÖP TOPLAMA İŞİNE 1 ŞOFÖR, 2 İŞÇİ ALINACAK İnebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği, 9 ay süreyle çöp toplama işinde çalıştırılmak üzere İşkur aracılığıyla 1 şo...

İKİ YÜZ ELLİ'NCİ YAZI

İKİ YÜZ ELLİ'NCİ YAZI Rüyamda görsem inanmazdım...

100. YILA BÜYÜK HAZIRLIK

100. YILA BÜYÜK HAZIRLIK 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık Günümüzün 100. yıl dönümü, oldukça zengin ve renkli etkinliklere sahne olacak.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:117642

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:105516

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:122920

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:110228

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign