İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
DİN GÖREVLİLERİNDEN DEPREM BÖLGESİNE MAAŞ YARDIMITarih 26 Mart 2023, 11:50 Editör: Editör

DİN GÖREVLİLERİNDEN DEPREM BÖLGESİNE MAAŞ YARDIMI

Asrın felaketinin yaralarını sarmak için  ülke genelinden depremzedelere yardımlar gönderilmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kastamonu Müftülüğü tarafından, yardımların devamlılığını sağlamak amacıyla kampanya başlatıldı.

İlimizde görev yapan Müftüler, imamlar, müezzinler, vaizler ve Kur'an kursu öğreticileri olmak üzere yaklaşık 1500 kişi, maaşlarından 12 ay süresince en az 300 liranın deprem bölgesine gönderilmesi için bankaya dilekçe verdi. İl Müftüsü ve İlçe Müftüleri de 12 ay boyunca maaşlarından 1000’er lirayı depremzedeler için bağışladı.

İnebolu Müftüsü İsmet Ataç, ilçemizdeki din görevlilerinin de İl Müftüsü Mustafa Bilgiç öncülüğünde başlatılan kampanyaya katılarak maaşlarından 1 yıl boyunca her ay 300 lira bağışta bulunacaklarını söyledi.

Kampanyaya katılan gönüllü din görevlilerinin her ay 300 lirayı Türkiye Diyanet Vakfı’nın deprem yardımları için açılan banka hesabına havale edeceklerini belirten Müftü Ataç, “Bugün yardım günü, bugün seferberlik günü. Zor günde yardım etme günü. İnsanların durumu ne olursa olsun, bizim şu anda bir gelirimiz var, ama oradaki insanlar her şeyini kaybettiler. Dolayısıyla Peygamber S.A.V. efendimiz hadisi şerifinde, “Şeytan insana fakirliğini iki kaşının arasındaymış gibi gösterir” diyor. “Böyle zor zamanda yapılan sadaka en eftal olan sadakadır” diyor. Onun için biz de İl Müftümüzün öncülüğünde Allah razı olsun onların desteğiyle başladık, kampanyaya katılan görevlilerimiz, 12 ay boyunca deprem bölgesine gönderilmek üzere maaşlarından havale edecekler. Türkiye Diyanet Vakfı’nın ayrı bir deprem hesabı var, oraya havale edecekler. Güzel bir şey, depremde biz de varız diyebilmek önemli” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın ilk andan itibaren deprem bölgesinde hizmet verdiğini hatırlatan Müftü Ataç, “Buradan 8 tane hocamız da gittiler. Depremin üçüncü günü gidip bir hafta orada çalıştılar. Gönderdiğimiz günü hiç unutmuyorum, yağmur kar, hiç kimse o soğukta evinden dışarı çıkmayı istemez. Hocalarımız çıktılar, hatta 15 kişiydi ama köylerden gelemediler. Yollar kardan kapalıydı. Onun için 8 kişi gidebildiler. O hocalarımızı gerçekten ben tebrik ediyorum. Allah razı olsun. O acıyı hissetmek lazım. Sabahtan akşama kadar ağlıyorum diyoruz ya, ağlıyorsun da ne yaptın, ben üzülüyorum hiçbir şey yapmadan burada oturuyorum. Üzüldün ama üzülmek demek, bir şeyler yapabilmektir. Harekete geçmektir. Ben üzülüyorum, hiçbir şey yapmadan burada oturuyorum. Önemli olan orada bir şeyler yapabilmek” ifadelerini kullandı.

DİN GÖREVLİLERİYLE TOPLANTI YAPILDI

İlçe Müftüsü İsmet Ataç başkanlığında imam hatiplerin katılımıyla düzenlenen toplantıda deprem bölgesi için yapılacak maaş yardımları ele alındı. Toplantıda Ramazan ayında yapılacak faaliyetler de görüşüldü.


  |  Bu haber 3374 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

DİBEK KÖYÜ DERNEĞİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTTU

DİBEK KÖYÜ DERNEĞİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTTU İnebolu Dibek Köyü Sosyal Kalkınma ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen geleneksel mevlit program...

KEL SEYMEN TEPESİ TURİZME AÇILIYOR

KEL SEYMEN TEPESİ TURİZME AÇILIYOR Milli Mücadele döneminde İnebolu’yu bombalayan Kılkış ve Panter zırhlılarına karşı ilçemizi savunan Türk birliğinin...

BİRİCİK KIZIM "AZRA'YA"...

BİRİCİK KIZIM Bir kız çocuğun varsa evin bahar bahçe...

KASTAMONU KAZANACAK...

KASTAMONU KAZANACAK... Salı günü akşam telefonum çaldı.

MADALYALARI TOPLADILAR

MADALYALARI TOPLADILAR Bursa’da düzenlenen Türkiye Masterler Salon Atletizm Şampiyonası 24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi.

ÖMER SEYFETTİN PANELİNE DAVET

ÖMER SEYFETTİN PANELİNE DAVET Ömer Seyfettin, Balıkesir Gönen’de 12 Mart 1884 de doğar. Asker olan babası iyi bir eğitim alması için 4 yaşında o...

İÇİMİZDEN BİRİ "TÜRKÂN ÖĞRETMEN"...

İÇİMİZDEN BİRİ Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan "Öğretmen olmak, bir kalbe dokunmaktır" başlıklı köşe yazımı okuyanlardan o...

ÖĞRETMEN OLMAK, BİR KALBE DOKUNMAKTIR!

ÖĞRETMEN OLMAK, BİR KALBE DOKUNMAKTIR! Eminim ki; izleyen herkesin içini kıpır kıpır etti O Öğretmen...

"ZAFERİN RENGİ" VE İNEBOLU

Cuma günü çok yoğun bir gün geçirdim.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:125410

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:110974

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:129910

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116146

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign