İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BİNNUR HANIM'IN MUTLULUĞUTarih 27 Eylül 2023, 15:37 Editör: Editör

BİNNUR HANIM'IN MUTLULUĞU

Milli Mücadele’de cephane taşıyan kahraman İnebolulu çocukların eğitim gördüğü ve çok sayıda hemşehrimizin anılarında yer edinen Karadeniz İlkokulu çökmek üzereyken hayırsever hemşehrilerimiz Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya tarafından restore ettirilerek yeniden ayağa kaldırıldı.

Hayırsever Binnur Çetinkaya, restorasyonu tamamlanan Karadeniz İlkokulu’nu ilk kez ziyaret etmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.

İlçemize eğitim alanında büyük ve önemli eserler kazandıran hayırsever Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya ile Mustafa Çetinkaya ve eşi Fatma Çetinkaya ile Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal ilçemize ziyarette bulundu.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu tarafından karşılanan Çetinkaya ailesi, ilk olarak Mecit Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek okulun ihtiyaçlarının karşılanması için görüşmelerde bulunuldu. Ardından Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve Çetinkaya ailesine ilçemizin eğitim konularıyla ilgili Belediye Başkanlığınca video eşliğinde sunum yapıldı. Video sunumunda İnebolu’da Mecit Çetinkaya’nın desteğiyle yapılan ve yapılması planlanan projeler aktarıldı.

KARADENİZ İLKOKULU’NA İLK ZİYARET

Mecit Çetinkaya’nın eşi hayırsever Binnur Çetinkaya tarafından restore edilen Karadeniz İlkokulu’na yapılan ziyarette ise duygulu anlar yaşandı.

TARİHİ OKUL YENİDEN AYAĞA KALDIRILDI

Milli Mücadele yıllarında cephane taşıyan İnebolulu çocukların eğitim gördüğü tarihi okulu çökmek üzereyken yeniden hayat bulmasını sağlayan Binnur Çetinkaya, ilk kez geldiği Karadeniz İlkokulu’nu ziyaretinde duygulandı.

Binnur Çetinkaya Mesleki Eğitim Merkezi olarak kullanılması planlanan tarihi Karadeniz İlkokulu’nu çok beğenen hayırsever Binnur Hanım, okulda yapılacak faaliyetlerle ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Civelekoğlu’ndan bilgi aldı.

Milli Mücadele yıllarında taşıdığı önemin yanı sıra çok sayıda hemşehrimizin eğitim hayatında ve anılarında önemli bir yeri olan Karadeniz İlkokulu’nu yeniden ilçemize kazandıran hayırseverlerimiz Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya’ya teşekkür ederiz.  |  Bu haber 1504 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

DİBEK KÖYÜ DERNEĞİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTTU

DİBEK KÖYÜ DERNEĞİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİT OKUTTU İnebolu Dibek Köyü Sosyal Kalkınma ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen geleneksel mevlit program...

KEL SEYMEN TEPESİ TURİZME AÇILIYOR

KEL SEYMEN TEPESİ TURİZME AÇILIYOR Milli Mücadele döneminde İnebolu’yu bombalayan Kılkış ve Panter zırhlılarına karşı ilçemizi savunan Türk birliğinin...

BİRİCİK KIZIM "AZRA'YA"...

BİRİCİK KIZIM Bir kız çocuğun varsa evin bahar bahçe...

KASTAMONU KAZANACAK...

KASTAMONU KAZANACAK... Salı günü akşam telefonum çaldı.

MADALYALARI TOPLADILAR

MADALYALARI TOPLADILAR Bursa’da düzenlenen Türkiye Masterler Salon Atletizm Şampiyonası 24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi.

ÖMER SEYFETTİN PANELİNE DAVET

ÖMER SEYFETTİN PANELİNE DAVET Ömer Seyfettin, Balıkesir Gönen’de 12 Mart 1884 de doğar. Asker olan babası iyi bir eğitim alması için 4 yaşında o...

İÇİMİZDEN BİRİ "TÜRKÂN ÖĞRETMEN"...

İÇİMİZDEN BİRİ Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınlanan "Öğretmen olmak, bir kalbe dokunmaktır" başlıklı köşe yazımı okuyanlardan o...

ÖĞRETMEN OLMAK, BİR KALBE DOKUNMAKTIR!

ÖĞRETMEN OLMAK, BİR KALBE DOKUNMAKTIR! Eminim ki; izleyen herkesin içini kıpır kıpır etti O Öğretmen...

"ZAFERİN RENGİ" VE İNEBOLU

Cuma günü çok yoğun bir gün geçirdim.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:125412

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:110974

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:129912

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116146

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign