İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
MUHTARLAR DERNEĞİ'NDE BAYRAK DEĞİŞİMİTarih 09 Temmuz 2024, 14:36 Editör: Editör

MUHTARLAR DERNEĞİ'NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İnebolu Muhtarları Birleşme ve Dayanışma Derneği’nin olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

İnebolu Öğretmenevi’nde düzenlenen kongrede dernek başkanlığını 3 yıldır yürüten Emrullah Kuruahmet tek aday olarak seçime katılan Karşıyaka Köyü Muhtarı İrfan Yılmaz’a devretti.

Kongrede divan kurulu başkanlığını derneğin eski başkanlarından ve Ayva Köyü Muhtarı Ahmet Çakılcı yaptı.

Kongreyi başlatmadan önce bir konuşma yapan Ahmet Çakılcı, muhtarların birlik ve beraberlik içinde olmalarını isteyerek, “Bu birlik beraberliğimiz olmazsa bu iş yürümez. Burada seçilen dernek başkanı arkadaşımıza hep birlikte destek vereceğiz. İki kişi bir araya geldiğimiz zaman bunun dedikodusunu yapmayacağız, dernek başkanı şöyledir böyledir demeyeceğiz. Hep birlikte ne yapılması gerekiyorsa, veyahut da muhtar arkadaşlarımızın bir önerisi varsa dernek başkanımıza ileteceğiz. O şekilde bizler birlik ve beraberlik içinde olursak her yerden ses getiririz. Ama birlik ve beraberlik olmazsa bir ses getiremeyiz. Çünkü zayıf görüyorlar bizi. Zayıf gördükleri zaman olmaz. Bir muhtar arkadaşımız gidiyor, kendi işini gördürüyor. Kendi işimi gördümdüm diyor. Kendi zamanımda da bunlarla karşılaştığımız için söylüyorum. Hayır bunlara fırsat vermeyelim. Sen yine kendi işini gördürürsen gördür ama yine de derneğimiz ne diyorsa dernek başkanımıza önerelim, onun doğrultusunda hareket edelim. Bundan sonra seçilecek arkadaşa ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun diyorum. Saygılar sunuyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından gündemdeki maddeler tek tek görüşülerek karara bağlandı.

Genel kurulun sonunda seçimlere geçildi. Tek aday olarak kongreye katılan Karşıyaka Köyü Muhtarı İrfan Yılmaz oy birliğiyle İnebolu Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı seçildi.

Seçimin ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan İrfan Yılmaz, “Bizi bu göreve layık gördüğünüz için teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak ben değil, biz olacağız. Sadece ben dernek başkanı olarak değil hepimiz beraber mücadele edeceğiz. Beraber başarmaya çalışacağız. Bugüne kadar emeği geçen Emrullah muhtarıma, Ahmet Çakılcı muhtarıma, hepsine teşekkür ediyorum verdikleri emeklerinden dolayı. Saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

İnebolu Muhtarları Birleşme ve Dayanışma Derneği’nin yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu (Asil) İrfan Yılmaz, Ramazan Mahmutoğlu, Emrullah Nalbant, Yalçın Sökmen, Celal Coduroğlu, Hüseyin Battaloğlu, Bahattin Atılkan.

Yönetim Kurulu (Yedek) Bakiye Çevik, İbrahim Tunoğlu, Erkan Karagöz, Kemal Efe, Cemal Karaahmetoğlu, Adem Takkur, Turgay Erdem.

Denetim Kurulu (Asil) Rüstem Erdin, Osman Sarıgül, Mehmet Avinal.

Denetim Kurulu (Yedek) Mustafa Yılmaz, Salih Gümüş, Kemal Gürgen.

EMRULLAH KURUAHMET’DEN TEŞEKKÜR AÇIKLAMASI

İnebolu Muhtarları Birleşme ve Dayanışma Derneği’nin 2021 yılından bu yana başkanlığını yürüten Esenyurt Köyü Muhtarı Emrullah Kuruahmet, yapılan kongrede tek aday olarak oy birliğiyle seçilen yeni dernek başkanı İrfan Yılmaz’a görevi devretti.

3 yıldır sürdürdüğü görevi Karşıyaka Köyü Muhtarı İrfan Yılmaz’a devreden Emrullah Kuruahmet, yaptığı açıklamada, “Görevim boyunca şahsıma destek olan yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarıma ve tüm muhtarlarımıza teşekkür eder, Muhtarlar Derneği Başkanlığına ve Yönetim Kuruluna yeni seçilmiş muhtar arkadaşlarıma görevlerinde başarılar dilerim. Her zaman bana ihtiyaç duyulduğunda yanlarında olacağımı belirtmek isterim.” dedi.  |  Bu haber 396 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLU'YA ÇİVİ ÇAKMAYANLAR!

İNEBOLU'YA ÇİVİ ÇAKMAYANLAR! Aslında benim gördüklerimi görüyor...

AİLE BOYU TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDULAR

AİLE BOYU TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDULAR Denizli’de düzenlenen Türkiye Masterler Atletizm Şampiyonası’na ilçemizi ve ilimizi temsilen 9 Haziran Spor Kulübü ...

KENDİNİ DEV AYNASINDA GÖRENLER!

KENDİNİ DEV AYNASINDA GÖRENLER! Günlük hayatın içinde sıkça karşılaşılan bir konuyu yazmak geldi içimden.

MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR

MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR “Meyve veren ağaç taşlanır” atasözü bilgili, başarılı, sorumluluk sahibi olan kimselerin kıskanılacağını, eleştiril...

İMES BAŞKANI KEMAL AKAR GÜVEN TAZELEDİ

İMES BAŞKANI KEMAL AKAR GÜVEN TAZELEDİ İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları Sanayi Sitesi (İMES), 2023 yılı olağan genel kurulu yapıldı. Mevcut başkan İnebol...

BERBERLER VE KUAFÖRLER HAFTADA BİR GÜN TATİL YAPACAK

BERBERLER VE KUAFÖRLER HAFTADA BİR GÜN TATİL YAPACAK Ticaret Bakanlığı'nın aldığı kararla berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftada bir gün kapatılması kararı...

TÜRKİYE MASTERLER ATLETİZM ŞAMPİYONASI'NDA KASTAMONU'YU TEMSİL EDECEKLER

TÜRKİYE MASTERLER ATLETİZM ŞAMPİYONASI'NDA KASTAMONU'YU TEMSİL EDECEKLER Denizli’de 6-7 Temmuz 2024 tarihlerinde yapılacak olan Masterler Atletizm Türkiye Şampiyonası’na İnebolu’dan 3 atle...

"BIRAKALIM ÇOCUKLARIMIZ MİNARELERİN GÖLGESİNDE BÜYÜSÜNLER"

Yaz aylarına girmiş olduğumuz şu günlerde okulların tatil olması ile birlikte aileler çocuklarının yaz tatilini en ...

"İNEBOLU'YU KARŞILIKSIZ SEVENLER DERNEĞİ"!

Nüfus kağıdında doğum yeri İNEBOLU yazanlar...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:126158

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:111612

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:130816

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116928

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign