İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
UZUNER'E DESTEK ZİYARETİTarih 28 Nisan 2015, 15:59 Editör: Editör

UZUNER'E DESTEK ZİYARETİ

MHP Kastamonu milletvekili adayları Emin Çınar ve Hayati Hamzaoğlu ile MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı, seçim çalışmaları kapsamında Belediye Başkanı Engin Uzuner’i makamında ziyaret etti.

Başkan Uzuner, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, şikayetler nedeniyle yaklaşık 1 aydır denetlendiklerini belirterek, AK Parti milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen ve AK Partili belediye meclis üyelerine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Kastamonu Belediyesi’nin İnebolu’ya köpek bıraktığını söyleyen Uzuner, “Kastamonu Belediyesi İnebolu’ya köpek bırakıyor. 37 SA 180 plakalı Kastamonu Veterinerliğin arabası. Gece saat 12.30’da İnebolu sınırlarına giriyor, dağıta dağıta geliyor. Ondan sonra İnebolu Belediyesi köpek şikayetleriyle uğraşıyor. Köpek alsan suç, almasan suç. Bu kadar densiz, sorumsuz, kafasını kuma sokmuş hemşerilerle yaşıyoruz. Adamın arsasını imara açıyoruz. Bütün İnebolu para kazanıyor. Yeri değerleniyor. Müteahhit daire satıyor, vatandaş daire alıyor. Ceremeyi çeken benim. Vatandaş nerede. Sokmuş kuma. Nerede bu millet. İmar durumunu eski haline getiriyoruz. Mayısta meclis var. Kim ne hali varsa görsün. Düzgün insanlar da bu şerefsizlere haddini bildirsin. Öyle sopayla şununla bununla değil. Diyoruz ki adamın oyunu düşürün. Adam düşünsün. Niye benim oyum düştü. Ders olsun. Bu sefer de böyle yapalım diyorum. Bakarız diyor” şeklinde konuştu.

Uzuner sözlerini şöyle sürdürdü:

"Köye cenaze arabası gönderemiyorum. Tüm köylere hizmet götürmek için bakanlığa yazı yazdım. 81 köyümüz var. Bakanlık, köy muhtarlıklarının veya derneklerinin belediye ile protokol yapmasını şart koştu. Biz de muhtarlara dedik ki gelin protokol yapın dedik. Bir tane köy muhtarı gelip de protokol yapmadı. Sabahleyin bir muhtar geldi cenaze arabası istedi, vermedim. 4 tane Belediye meclisinin şikayetiyle uğraşıyorum ben dedim. Ne diyor yasa; mülki idare amir Kaymakamlık köylere cenaze aracı temin eder diyor. Nerede siyasetçi, nerede il genel meclis üyeleri, nerede AK Parti teşkilatı. O Mustafa Gökhan Gülşen nerede. Ondan sonra başkan cenaze arabası vermedi diyorlar. Veriyorum, ondan sonra yargılanıyorum."

"11 tane işçi aldım. Türkiye’nin her yerinde aynı şekilde. Kastamonu Belediyesi 380 kişi aldı, 80 tanesi büroda, 300’ü nerede, orada burada. Mustafa Gülşen bunu yapıyor bana. Temizlik hizmetleri alımında istihdam edilen personelin yüzde 70’inin mevzuata aykırı şekilde bürolarda çalıştırıldığı. 11 kişi büroda çalışıyor. Çalışmasın mı, çöpçülük mü yapsın. Bunların hepsi üniversite mezunu."

ÇINAR: “HUKUKUN TEMELİ KALMADI”

Belediyenin müfettişlerle sıkıntıya sokulmak istendiğini iddia eden Çınar şunları söyledi:

“Ama Allah’a çok şükür. Hem belediye başkanımız, hem belediye meclis üyesi arkadaşlarımın alnı açık. İsterse buradaki müfettişlerin üzerine biraz daha fazla müfettiş göndersinler. Yeterince incelesinler. Ama sadece şunu. Son zamanlarda hukukun temelinin kalmadığını, İnebolu’da da görmekteyiz. Yarın bir gün bu hukuk, bu adalet kendilerine de lazım olacak. Mutlaka bilmeliler. Aslında bizim buraya ziyaretimizde bir platformda kendileriyle bir araya gelip İnebolu halkına verilen sözleri değerlendirmemiz çok daha önemli olurdu. Limanın durumunu değerlendirmek çok önemli olurdu. Hastanemizin geldiği noktanın ne olduğunu değerlendirebilseydik çok iyi olurdu. Yine Kastamonu-İnebolu arasındaki yol güzergahında hangi çalışmaların yapıldığını görebilmek çok önemli olurdu. İnebolu’nun köy yollarındaki durumun ne olduğunu görmemiz çok daha iyi olurdu. Artık ilçelerimizden bir çok noktada artık devletin eli maalesef çekiliyor. İşte bu gördüğümüz hadiselerden bir tanesi de becerisiyle yerel yönetimlerde ilçemizi şenlendiren, daha da güzelleştiren buradaki halkın yaşam mücadelesine katkı sağlayan yerel hizmetlerle uğraşacakları yerde keşke yolsuzlukları affedeceklerine bu ilçelerimizin sorunlarıyla uğraşsalardı bence çok daha kaktı sağlanırdı. 7 Haziran’da inanıyorum ki Kastamonu halkı, İnebolu halkı bütün yapılanların kimin haklı  kimin haksız olduğunun en güzel cevabını verecektir. Bu esnada gerek vatandaşımıza gerek teşkilatlarımızla bütün halkımızın yanında olacağız, onların sorunlarını dinleyeceğiz. Kimseye çamur atmayacağız. Tek bir maksadımız var. Kastamonu’ya hizmet edebilmek. İşte bu hizmeti de inşallah 7 Haziran’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin çatısı altında buluşturacağız diye ümit ediyorum.”

HAMZAOĞLU: “SABIR TAŞIMIZI ÇATLATMASINLAR”

MHP milletvekili adayı Hayati Hamzaoğlu da açıklamasında, şikayet ve denetimlerin bir seçim baskısı olduğunu savunarak şöyle konuştu:

“Biz  Kastamonu’da milletvekili adaylarımız ve teşkilatımız olarak belediyemizin yanında olduğumuzu gür sesle ifade etmek için buraya geldik. Ardından da vatandaşımızı ziyaret etmeye geldik. İnebolu Belediyesi denetime her zaman açık. Ancak şunu söylüyorum. İnebolu Belediyesi’ni bizzat kendi meclis üyeleriyle beraber İçişleri Bakanlığı’na şikayet eden Mustafa Gökhan Gülşen eğer zerre kadar yolsuzluktan, sıkıntıdan rahatsız ve huzursuz oluyorsa bu memleketin yetiminin hakkını ayakkabı kutularında dolarlarla bakanların çocuklarının servetleriyle Meclis’e gelen yolsuzluk dosyalarına evet verirken o vicdanın onda olmasını bekliyorum. O vicdan onda yoksa İnebolu Belediyesi’nde haksızlıkla bir şey bulamayacağını, 7 Haziran’da bunun da cevabını alacağını, MHP olarak biz teşkilatlarımız ve belediye başkanımızın arkasında sonuna kadar duracağız. MHP’liler, ülkücüler hiçbir zaman bu baskıya boyun eğmeyecek. Sabır taşımızı da çatlatmamalarını da kendilerinden rica ediyoruz.”  |  Bu haber 4032 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ESRARENGİZ ARAÇLARA EL KONULDU

ESRARENGİZ ARAÇLARA EL KONULDU İlçemiz Hacıibrahim Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda terk edilmiş olarak bulunan Tempra marka iki otomobile jand...

ORMANDA BULUNAN BU ARAÇLARIN SIRRI NE?

ORMANDA BULUNAN BU ARAÇLARIN SIRRI NE? İlçemize bağlı Hacıibrahim Köyü yakınlarındaki orman yolunda terk edilmiş halde iki otomobil bulundu.

KARADENİZ SAHİL YOLU SANAYİ ARSASINI YUTACAK

KARADENİZ SAHİL YOLU SANAYİ ARSASINI YUTACAK S.S. İnebolu Küçük Sanayi Sitesi'ne ait Musa Köyündeki 17 dönümlük araziden, proje çalışmaları devam eden Karad...

İNEBOLU’DA SİYASET!

İNEBOLU’DA SİYASET! Siyaset yönetme sanatıdır. Arapça kökenli bir kelimedir ve “at terbiyeciliği” anlamına gelir.

EVRENYE'DE TAŞ OCAĞI İSYANI

EVRENYE'DE TAŞ OCAĞI İSYANI Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yol yapım çalışmalarında kullanılmak üzere Evrenye köyünde kurulması pla...

HASTANEYE DOKTOR YAĞIYOR

HASTANEYE DOKTOR YAĞIYOR Doktor kadrosuyla tarihinin en iyi dönemini yaşayan İnebolu Devlet Hastanesi'ne 4 pratisyen hekim daha atanacak...

AK PARTİ'DE İLÇE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA HÜNER ÖZAY OLDU

AK PARTİ'DE İLÇE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA HÜNER ÖZAY OLDU AK Parti Genel Merkezi, 21 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek İnebolu İlçe Kongresinde İlçe Başkan Adayının Mus...

ÇINARALTI'NDA FACİADAN DÖNÜLDÜ

ÇINARALTI'NDA FACİADAN DÖNÜLDÜ Bozkurt'un Beldeğirmen köyündeki 800 yıllık çınar ağacından çok büyük bir dal koparak yere düştü.

AK PARTİ'DE TEMAYÜL HEYECANI

AK PARTİ'DE TEMAYÜL HEYECANI AK Parti İnebolu ilçe teşkilatı, yeni seçilecek ilçe başkanının belirlenmesi için temayül oylaması yaptı.

ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:17886

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:9878

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:21742

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:9858

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign