İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
LİMAN BAŞKANI KAYALI'DAN TERSANE AÇIKLAMASITarih 18 Aralık 2017, 19:08 Editör: Editör

LİMAN BAŞKANI KAYALI'DAN TERSANE AÇIKLAMASI

İnebolu Liman Başkanı Ergün Kayalı, İnebolu Tersanesi'ndeki bir gemiden liman içine denizi kirletici kirli atık bırakıldığı yönündeki iddialar üzerine basın açıklaması yaptı.

İddiaların tamamen yanlış ve gerçek dışı olduğunu belirten Liman Başkanı Kayalı'nın yazılı basın açıklaması şöyle:

"Limanımızdaki yüzer havuzda bakımı yapıldıktan sonra,  İnebolu Tersanesi rıhtımına bağlanan VOLGODON-5038 isimli Rusya Federasyonu bayraklı yük gemisinin, liman içinde sintinesini veya kirli balastını, yağlı kirli atıklarını,  denize kontrolsüzce boşalttığı şeklinde bazı basın organları ve sosyal medyada yer alan ve vatandaşlarımızın yanlış anlamalarına neden olan iddialar üzerine,  kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla konuya açıklık getirilmesi lüzum görülmüştür.

Adı geçen gemi yüzer havuza alındığında balast tankları tamamen boşaltılarak bakımı yapılmış ve bakımın ardından havuzdan indirilerek tersane rıhtımına bağlanmıştır. Yapılan işlem, bakımdan çıkan gemilerin seyir öncesi emniyeti için yapılması gereken kontroller olup, bu kontroller için balast alıp boşaltma işlemi gerçekleştirilir. Söz konusu operasyon başkanlığımızın bilgisi dahilinde yapılmış olup, rutin işlemlerdir. İddia edildiği gibi yapılan işlemden dolayı deniz suyunda bir kirlilik söz konusu olsaydı bu duruma limanda bulunan Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ve Liman Başkanlığı personeli anında müdahale ederdi. Kaldı ki, bu gibi konularda Başkanlığımıza ve Sahil Güvenlik Botumuza gelen ihbarlar titizlikle değerlendirilmekte ve olaya anında müdahale edilmektedir. Ancak adı geçen gemiden liman içine kontrolsüz bir şekilde, deniz suyunu kirletici sintine veya herhangi bir atık bırakıldığı iddiaları tamamen yanlış ve gerçek dışı olup,  bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Konu ile ilgili,  medyada yer alan haksız haber ve yorumlarla alakalı kişiliğime ve kuruma yapılan yıpratıcı yorumlar hakkında,  kanuni hakkımı saklı tutacağımı kamuoyuna saygı ile duyururum."  |  Bu haber 5854 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

GÖKTEN ZENBİLLE İNMEYEN HİZMETLER!

GÖKTEN ZENBİLLE İNMEYEN HİZMETLER! Yıl 1989... İnebolu 9 Haziran Şeref ve Kahramanlık günü kutlamalarına hazırlanıyor. O yıl ki törenlerin bir ö...

AKSAKAL SEYAHAT, OTOBÜS YENİLEDİ

AKSAKAL SEYAHAT, OTOBÜS YENİLEDİ İlçemize 1958 yılından bu yana hizmet veren Aksakal Seyahat, filosundaki otobüslerden birini daha yeniledi.

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-2

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-2 "45 yıllık dostluğumuzda, bir gün bile incinmediğim, güler yüzlü, tatlı dilli, doğru sözlüdür. Vakarlı, kibar, ağır...

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANDI

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANDI Sağlık Bakanlığı'nın 88. Dönem Zorunlu Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında çekilen kura sonuçlarına göre İneb...

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-1

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-1 Unutmayacağız, unutturmayacağız dedik! İyi insanların, hayırseverlerin, topluma faydalı bireyler olup hizmet ede...

MİLLİ EĞİTİM CİVELEKOĞLU'NA EMANET

MİLLİ EĞİTİM CİVELEKOĞLU'NA EMANET İnebolu İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek) Müdürü Hakan Civelekoğlu, İlçe Milli Eğitim Müd...

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİ

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİ Doğanyurt ilçesine bağlı Düzağaç köyünde tıp fakültesi öğrencisi genç intihar etti.

BİR İNEBOLU SEVDALISI; İSMAİL AZİZ KARAHAN

BİR İNEBOLU SEVDALISI; İSMAİL AZİZ  KARAHAN Hani memleketine çivi çakanlar vardır ya... Bunu da sessiz sedasız yaparlar. Desinler diye değil.

YENİ BAŞHEKİM OP. DR. ANIL ORHAN OLDU

YENİ BAŞHEKİM OP. DR. ANIL ORHAN OLDU İnebolu Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Anıl Orhan atandı.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:25520

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:14482

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:30050

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:18796

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign