İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
BİNNAZ MUHTAR GÖNÜLLERE DOKUNUYORTarih 30 Kasım 2019, 15:09 Editör: Editör

BİNNAZ MUHTAR GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Güzel şeyler duymak hepimiz için bir mutluluk vesilesidir.

Herhangi birine yapılan hizmet, sanki kendimize yapılmış gibi gelir.

Dolayısıyla "Halka hizmet Hakka hizmettir" düsturunu benimseyen ve gösteriş için değil, tamamen "Allah rızası için" çabalayan kim olursa olsun, HERKESE ÖRNEK OLSUN diye yazmaya gayret gösteririm.

Reklam olsun diye değil, TEŞVİK OLSUN diye yazıyor, hizmet makamına gelen herkesin aynı performansı sergilemesi gerektiğini bu şekilde dile getiriyorum.

Çünkü "Makamlar gelip geçicidir" !

Bulunulan makam ne kadar yüksek olursa olsun eninde sonunda bitecektir.

Dolayısıyla gelinen makamın, kıymetini bilmek, halka hizmet etmek, kendi egoları için kullanmamak gerekir...!

Kime diyorum ?

Tabii ki bunun bilincinde olanlara !

"Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az" diye boşuna dememiş atalarımız.

8 ay oldu seçileli...

Cünürye mahallesi ona inandı, güvendi...

Kadından muhtar mı olur diyenlere inat mahallesini Binnaz Atılkan'a emanet etti.

O'da şu kısacık sürede kendisine güvenenleri mahcup etmedi.

Bunda dernekçilikten gelmesi en büyük etkendi.

Peki bizi bu düşüncelere sevk eden neydi?

Süreç, mahallesinde ikamet eden iki çocuklu engelli bir ailenin yaşadığı bir göz odanın akan çatısını tamir ettirme niyetiyle başlamıştı aslında. Fakat evin içinde de yapılacak pek çok işin olduğu görülünce Evrenye'den arkadaşı İlknur Değirmenci'nin de manevi desteğini alan  Cünürye muhtarı Binnaz Atılkan yapılabileceklerin en iyisini yapmak için kolları sıvadı.

Önce İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Özay'ın, akabinde kapısına gidildiğinde  boş dönülmeyen İnebolu esnafının katkılarıyla evin eskiyen kapısı, penceresi, mutfağı, boyası, badanası ve yenilenen eşyası ile oturulacak duruma gelmesi sağlandı.

Peygamber efendimizin(S.A.V) "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" sözünü düstur edinen Muhtarımız  Binnaz hanım  mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailenin mutluluğuna vesile oldu. 

Kendisi için hiç kimseden bir şey isteyecek cesaretin gösterilemediği şu   ortamda, yardıma muhtaç birisi varsa da onun için çalmadık kapı bırakmayarak bu işlerin başarılabileceğine inanıyordu.

Okullar açılırken de 15 ihtiyaç sahibi öğrenciyi yardımsever insanların katkılarıyla tepeden tırnağa giydirmiş, çocukların sevincine ortak olmuştu.

Bildiğimiz bir şey var ki; bu işler birileri öncü olursa ya da organizatörlük yaparsa sonuç veriyor, kendiliğinden hiç bir hizmet gerçekleşmiyordu.

Evet sırada ki hizmet atıl vaziyette duran eski Cünürye okulunu sosyal ve kültürel faaliyetler için kullanılan ve bunun yanı sıra Halk Eğitim Merkezi bünyesinde mahalle kadınlarının çeşitli kurslar alarak bir şeyler ürettiği yer haline getirmekti.

Bizlere düşen ise Cünürye mahallesini hizmetlerle buluşturarak gönüllere girmeyi başaran Binnaz Muhtara ALLAH RAZI OLSUN diyerek her daim yanında olduğumuzu göstermekti.


  |  Bu haber 4008 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İNEBOLULU ELBİR KARDEŞLERİN GURUR VEREN BAŞARISI

İNEBOLULU ELBİR KARDEŞLERİN GURUR VEREN BAŞARISI İnebolu Çamdalı (Kolca) köyünden Murat Elbir ve Nilgün Elbir'in kızları Zeynep (13) ve oğulları Enes İbrahim (1...

TARİH YENİDEN CANLANDI

TARİH YENİDEN CANLANDI Kadınlarımız vatan savunmasında erkeğin yanında yer almıştır. Cephede, kağnı önünde, istiklalimizin kazanılmasında ...

LEZZETTE KASTAMONU PASTIRMASI, PAZARLAMADA KAYSERİ PASTIRMASI

LEZZETTE KASTAMONU PASTIRMASI, PAZARLAMADA KAYSERİ PASTIRMASI Cumhurbaşkanı'mız "Kayseri'de mantı, Kastamonu'da pastırma" diyor. Doğal olarak iki il birbirine giriyo...

İNEBOLU'YA BÜYÜK BİR ACI DAHA DÜŞTÜ

İNEBOLU'YA BÜYÜK BİR ACI DAHA DÜŞTÜ İnebolu-Kastamonu karayolunun Seydiler ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında ölen 3 kişinin İnebolu Gö...

ERİK AĞACI İKİNCİ KEZ MEYVE VERDİ

ERİK AĞACI İKİNCİ KEZ MEYVE VERDİ İlçemiz Uğrak Köyünde bir erik ağacının Ekim ayında çiçek açıp Kasım ayında meyve vermesi görenleri hayrete düşürdü...

KASTAMONU'DAN DÜNYAYA HAYKIRAN KADINLAR !

KASTAMONU'DAN DÜNYAYA HAYKIRAN KADINLAR ! Tam 100 yıl önce 10 Aralık 1919...

DEFİNECİ KUYUSUNA DÜŞEN KÖPEK KURTARILDI

DEFİNECİ KUYUSUNA DÜŞEN KÖPEK KURTARILDI İnebolu Belediyesi itfaiye ekipleri, define için kazılan kuyuya düşen köpeği kurtardı.

İNEBOLU'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

İNEBOLU'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan uyuşturucu operasyonda suçüstü yakalanan 7 şüpheliden 5’i tut...

ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI TAŞINACAK

ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI TAŞINACAK Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Zafer Yolu Caddesindeki yol ve köprü çalışmalarının tamamlanmasının ardından b...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:26366

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:15032

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:31046

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:19518

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign