İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
ERGÜN'Ü BARAKADAN KURTARMA ÇABALARITarih 08 Mayıs 2020, 12:15 Editör: Editör

ERGÜN'Ü BARAKADAN KURTARMA ÇABALARI

İlçemize bağlı Hamit Köyünde 15 yıldır elektriği, suyu ve tuvaleti olmayan derme çatma yapılmış ahşap barakada kalan Ergün Kara'nın yaşam mücadelesini gazetemizde ve sosyal medya hesabımızda paylaşmıştık.

Yaptığımız haber ve paylaşımlara duyarlılık gösteren hayırseverler harekete geçti. Hayırsever hemşehrilerimiz Ergün Kara'ya yeni bir ev yapılması için yardımda bulunmak istediklerini ilettiler.

Geçmiş yıllarda Ergün Kara'ya İnebolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca bir ev yaptırılmak istense de oturduğu yerin hisseli olması nedeniyle yasal olarak bunun mümkün olmadığı belirtilmişti.

KAYMAKAM ATASOY VE BAŞKAN ÖZAY YETKİLİLERİ KÖYE GÖNDERDİ

Haberimizin ardından Kaymakam A. Atakan Atasoy ve Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay'ın yaptıkları çalışma kapsamında, öğrenci azlığı nedeniyle bu yıl kapatılmasına karar verilen İnebolu Hamit Köyü İlkokulu'nun öğretmen lojmanlarından birinin Ergün Kara'ya tahsis edilmesi planlandı.

Bu amaçla İlçe Milli Eğitim Müdürü Telat Aktaş, İlçe Müftüsü Telat Ergin, Belediye Muhtarlar Hizmetleri Müdürü Mustafa Zeybek, Belediye Zabıta Amiri İhsan Enercan, İnebolu Sosyal Yardımlaşma Vakfı Görevlisi Mustafa Tok ve gazetemiz genel yayın yönetmeni Kadir Yıldırım Hamit Köyüne giderek Ergün Kara ile görüştü. Küçük çaplı boya ve onarımla oturulabilecek durumdaki lojman Ergün Kara'ya gösterildi.

OKUL LOJMANINI KABUL ETMEDİ

Köy muhtarı Veli Kömüşçü'nün de hazır bulunduğu görüşmede okulun lojmanında oturmak istemediğini beyan eden Ergün Kara'yı yetkililer ikna edemedi. Lojmanda oturamayacağını, toprağını terk edemeyeceğini belirten Ergün Kara, mevcut barakasının yanında hayırseverlerin katkılarıyla küçük bir ev yaptırılmasını talep etti. İkna çalışmaları bir sonuç vermeyince bir tutanak düzenlenerek durum kayıt altına alındı.

KONTEYNER GİRİŞİMİ SONUÇSUZ KALDI

Gazete haberimiz ve sosyal medya yayınımız üzerine İnebolu Dernekler Federasyonu Başkanı Veli Çelik, Ergün Kara'nın barınması amacıyla içinde oda, banyo ve tuvalet bulunan konteyner temin edebileceğini bildirdi. Veli Çelik'in İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden temin ettiği konteynerin  Ergün Kara'nın barakasının bulunduğu alana indirilmesinin mümkün olmayacağı düşünülerek başka bir yere yerleştirilmesi teklif edildi. Ancak Ergün Kara başka bir yere kurulacak konteynerde yaşamayı da kabul etmeyerek barakasının yanına küçük bir ev yapılması talebinde ısrarcı oldu.

BAŞKA YERE GİTMEK İSTEMİYOR

Ergün Kara yaklaşık 15 yıldır kaldığı barakanın yanındaki alana 1 oda, tuvalet ve banyo bulunan küçük bir ev yapılmasını istiyor.

KOMŞU DESTEĞİ

Kendi yaptığı ahşap barakada 15 yıldır yaşayan Ergün Kara'ya en yakın komşusu Aykurt Usta dayanak oluyor.


  |  Bu haber 18500 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

EMEKTAR USTALARIMIZ

EMEKTAR USTALARIMIZ Ömür dediğin nedir ki;

"ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

İnebolu Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, gazetemize iade- ziyarette bulundu.

WHATSAPP NE İSTİYOR?

WHATSAPP NE İSTİYOR? Yaklaşık bir haftadır gündemimizde bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın yeni üyelik sözleşmesi var....

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT Arkadaşım Eczacı Raif Kökten'in aracıyla ufak bir İnebolu turu yaparken koltuğun üzerinde öylece duran ve kapağ...

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ AK Parti Şişli İlçe Başkanlığına, İnebolulu hemşehrimiz Gökhan Yüksel seçildi.

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA İnebolu Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu satıcılarına bir dar...

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI Gençlik Spor Bakanlığı’nın bir hizmeti olan gençlik merkezleri ülkemizde 300’ün üzerindedir. Ge...

"HEM GÖNÜL HEM İŞ YAPAN KAYMAKAM OLARAK ANILABİLİRSEK NE MUTLU BİZE"

İlçemizde 7 Aralık 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Türkiye'nin İstiklal Madalyalı tek...

İLK İZLENİM...

İLK İZLENİM... Tarih 4 Ocak 2021...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:99526

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:87654

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:104876

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:92298

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign