İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
TÜRKİYE'NİN MARKASI HEMŞEHRİMİZE EMANETTarih 16 Mayıs 2022, 09:47 Editör: Editör

TÜRKİYE'NİN MARKASI HEMŞEHRİMİZE EMANET

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde kurulan Türkiye Marka Ofisi koordinatörlüğüne İnebolulu hemşehrimiz Nur Özkan Erbay atandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, atamayı sosyal medya hesabından duyurdu.

İletişim Başkanı Altun paylaşımında, “İletişim Başkanlığımızın çatısı altında Türkiye Marka Ofisimizi kurduk. Türkiye markasını güçlendirmeye yönelik çalışmalarımızın gerçekleşeceği ofisimizin koordinatörü olarak atanan Nur Özkan Erbay arkadaşımızı tebrik eder, kendisine başarılar dilerim” dedi.

Altun, geçen Aralık ayında yaptığı açıklamada da, Türkiye’nin global marka kimliği alanında çalışmalar yapmayı amaçlayan, ülke imajı ve marka değerinin güçlendirilmesi ve stratejik iletişim vizyonu hedeflerinin gerçekleştirilmesi için Türkiye Marka Ofisi’ni kuracaklarını belirtmişti.

İnebolulu hemşehrilerimiz Yavuz Özkan ve eşi Melek Özkan’ın kızları Nur Özkan Erbay’ı kutlar, Türkiye’nin markasını güçlendirmek için üstlendiği bu zorlu görevde başarılar dileriz.

NUR ÖZKAN ERBAY KİMDİR?

Gazetecilik mesleğine 1998 yılında Dünya Gazetesi’nde Ekonomi Muhabiri olarak başlayan Nur Özkan Erbay, bundan önceki görevlerinde, 2018-2022 yılları arasında DAILY SABAH Gazetesi Ankara Temsilciliği, 2013-2018 yılları arasında sırasıyla TRT TÜRK kanalı New York ve Washington Muhabirliği,  Haber Müdürlüğü ve TRT WORLD kanalının Ankara Büro Şefliği görevlerini yürüttü. 2011-2013 yılları arasında Sabah-A Haber yayın kuruluşlarının Washington muhabirliği ve SETA-DC’de medya ve kurumsal iletişim asistanı olarak çalışan Erbay, 2006-2009 yılları arasında da Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği’nde araştırma ve yönetici asistanlığı görevlerinde bulundu.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Lisans, Georgetown Üniversitesi’nde Uluslararası Gazetecilik alanında Yüksek Lisans öğrenimini tamamlayan Erbay, ABD'de Georgetown ve Johns Hopkins Üniversitesi’lerinde siyasal iletişim ve Amerikan Dış Politikası alanında, Amerikan ABC Televizyonunda gazetecilik alanında kurs ve seminerlere devam etti. Erbay, ikinci Yüksek Lisansını Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Uluslararası Güvenlik bölümünde tamamladı. Erbay halen Hacı Bayram Veli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Yeni Medya, Diplomasi Haberciliği, Medya ve Etik, Habercilik ve Haber Yazma Teknikleri dersleri veren Erbay’ın uluslararası ilişkiler, diplomasi, uluslararası güvenlik, sosyal medya, terör konularında, görsel ve yazılı medyada İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanmış çok sayıda haber, makale, özel röportaj, makale ve analizi bulunmaktadır.

Güvenlik ve terör alanlarında Türkçe ve İngliizce kitapları bulunan Erbay, 24 TV Kanalında "Küresel Oyun", TRT TÜRK Kanallarında "Bakış Açısı" adlı dış politika programlarını hazırlayıp sunmuştur.


  |  Bu haber 2356 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ORMAN KÖYLÜSÜNE 22 MİLYON LİRALIK KATKI

ORMAN KÖYLÜSÜNE 22 MİLYON LİRALIK KATKI İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü, 2022 yılında da üretmeye devam ederken orman köylüsüne 22 milyon lira ödeme yapara...

HACI HALİT TAŞLIGİL KÖPRÜSÜ

HACI HALİT TAŞLIGİL KÖPRÜSÜ Hacı Halit Taşlıgil İnebolu’nun yetiştirdiği en değerli insanlardan birisidir. Yüz yıla yakın süren ömrünün büyük b...

"HACI HALİT TAŞLIGİL KÖPRÜSÜ" İÇİN KAMUOYU OLUŞTURALIM

İki hafta önce "Yeni köprünün adı ne olsun " diye başlık atmıştım.

BELEDİYE MAKİNA PARKI GÜÇLENDİ

BELEDİYE MAKİNA PARKI GÜÇLENDİ Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay’ın girişimleri sonucu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği tarafından İnebol...

İNEBOLU MAHSULATININ DEĞERLENDİRİLMESİ

İNEBOLU MAHSULATININ DEĞERLENDİRİLMESİ Geçen ay Yeni İnebolu Gazetesinde aslen İnebolulu ulusal bir şirketimizin ilimizin başka bir ilçesine yapacağı yatı...

ORMAN İŞLETME'DE 2023 YATIRIM YILI OLACAK

ORMAN İŞLETME'DE 2023 YATIRIM YILI OLACAK İnebolu Orman İşletme Müdürü Azmi Şenel, orman işletme lojmanları, orman depolarına bina yapımı, hizmet binasının o...

HAYRATINIZ OLACAK MI?

HAYRATINIZ OLACAK MI? Hayrat; toplumun faydalanacağı hizmetlerin genel adı...

YENİ KÖPRÜNÜN ADI NE OLSUN?

YENİ KÖPRÜNÜN ADI NE OLSUN? Büyüklerimizin vardır bir düşündüğü mutlaka...

İNEBOLU DEVLET HASTANESİ 100 BİN KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ SUNDU

İNEBOLU DEVLET HASTANESİ 100 BİN KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ SUNDU İnebolu Devlet Hastanesi’nin (İDH) 2022 yılı istatistik rakamları belli oldu.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:122848

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:108820

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:127250

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:113946

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign