İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
ORMAN KÖYLÜSÜNE 22 MİLYON LİRALIK KATKITarih 28 Ocak 2023, 19:14 Editör: Editör

ORMAN KÖYLÜSÜNE 22 MİLYON LİRALIK KATKI

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü, 2022 yılında da üretmeye devam ederken orman köylüsüne 22 milyon lira ödeme yaparak ilçemizin ekonomisine önemli katkı sağladı.

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü’nün 2022 yılı çalışmaları belli oldu.

İnebolu ve Doğanyurt ilçelerinde 7 bin hektar (70.000 dönüm) sahada orman bakım çalışmaları yapılarak iyileştirme çalışması gerçekleştirildi.

Bu bakım çalışmaları sonucunda 90.000 m3 orman emvali üretilerek hem İnebolu ve Doğanyurt ilçelerine hem de ülkemiz ekonomisine katkıda bulunuldu. Ayrıca odun hammaddesine de katkı sağlanmış oldu.

Yaklaşık 22.000 ster orun üretimi gerçekleştiren İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü, İnebolu ve Doğanyurt köylüsünün yakacak ihtiyacına katkıda bulundu.

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğünce geçen yıl orman bakım çalışmalarında çalıştırılan orman köylüsüne yaklaşık 22 milyon lira ödeme yapılarak orman köylüsüne ve ilçe ekonomisine ayrıca katkı sağlandı.

YOL ÇALIŞMALARI

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü geçen yıl 5 kilometre yeni orman yolu, 29 kilometre de orman yolu büyük onarımı gerçekleştirdi. Geçen yıl ayrıca 500 kilometre orman yolu bakımı yapıldı.

ZOR GÜNÜNDE HALKIN YANINDA

İnebolu Orman İşletmesi, üretim, istihdam ve orman köylüsüne sağladığı ekonomik katkının yanında vatandaşın zor günlerinde de yanında oldu. Kar mücadelesinde Özel İdare’ye araç ve personel desteği veren Orman İşletmesi 2021 ve 2022 yıllarında yaşanan sel felaketlerinde sahadaydı. Tüm kurumların seferber olduğu sel felaketinde Orman İşletmesi de makine ve personelleriyle büyük özveriyle çalışarak ilçemizin yaralarını sarmasına yardımcı oldu.

İnebolu’da 13, Doğanyurt’ta 3 olmak üzere 16 yeni orman işçisi alınarak işsizliğin önlenmesine katkıda bulunuldu.

İnebolu Orman İşletmesi sahalarında geçen yıl 305 ton defne ve 10 ton kestane üretimi programı gerçekleştirildi. Bundan sonraki süreçte düzenli programlı üretime geçilmesinin amaçlandığı belirtildi.

ORKÖY DESTEKLERİ

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü’nün orman köylüsüne bir başka desteği de ORKÖY kredileriyle sağlandı. İnebolu’da 12, Doğanyurt’ta 6 ve Küre’de 1 aile olmak üzere toplam 19 aileye ORKÖY kredisi kapsamında tomruk çekme vinci verildi. ORKÖY’ün elektrik tesis kredisinden de Doğanyurt’ta 4, Küre’de 8 kişi faydalandırıldı.


  |  Bu haber 678 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

DİN GÖREVLİLERİNDEN DEPREM BÖLGESİNE MAAŞ YARDIMI

DİN GÖREVLİLERİNDEN DEPREM BÖLGESİNE MAAŞ YARDIMI Asrın felaketinin yaralarını sarmak için ülke genelinden depremzedelere yardımlar gönderilmeye devam ediyor.

RAMAZAN'A SAYGIMIZ OLSUN

RAMAZAN'A SAYGIMIZ OLSUN Allah'ımıza binlerce şükürler olsun ki, Onbir ayın sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif'e, rahmet-mağfiret ve gü...

METE YENİ'DEN "MUSALLANIN ÜZERİ KAPATILSIN" ÖNERİSİ

METE YENİ'DEN İnebolu Belediyesi’nin MHP’li meclis üyesi Mete Yeni, ilçemiz Tevfikiye Camii’nde cenaze namazı kılınan bahçenin üz...

ORMAN İŞLETME'DE MAKİNE PARKI GÜÇLENİYOR

ORMAN İŞLETME'DE MAKİNE PARKI GÜÇLENİYOR İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere son model ekskavatör satın alındı.

EVRENYE DERNEĞİNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

EVRENYE DERNEĞİNDE BAYRAK DEĞİŞİMİ Kuruluşundan bu yana yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini veren ilçemiz Evrenye Köyü Turizm ve Kalkındı...

İNEBOLU'DA OTOPARK SORUNUNU ÇÖZECEK BABAYİĞİT YOK MU !

İNEBOLU'DA OTOPARK SORUNUNU ÇÖZECEK BABAYİĞİT YOK MU ! Berberde, kahvede, kıyıda- köşede, çarşıda-pazarda, velhasıl her yerde uzun zamandır konuşuluyor aslında bu sorun.

KOCAELİ KAS-DER FED'DEN DEPREMİN MERKEZİNE SEFERBERLİK

KOCAELİ KAS-DER FED'DEN DEPREMİN MERKEZİNE SEFERBERLİK Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremler nedeniyle Kahramanmaraş’ta yaptıkları yemek organizasyonuyla takdir ...

HÜSEYİN ERCAN AKKAN'DAN; "İNEBOLU KADINLARI"

HÜSEYİN ERCAN AKKAN'DAN; İki gün önce 8 Mart Dünya Kadınlar günüydü...

NAKLİYECİ ESNAFINI SEVİNDİREN İTHALAT

NAKLİYECİ ESNAFINI SEVİNDİREN İTHALAT Kastamonu Entegre’nin Rusya’dan MDF levha ithalatı İnebolulu nakliyeci esnafını sevindirdi. MDF levha yüklü geminin...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:123228

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:109106

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:127596

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:114258

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign