İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
Tarih 15 Aralık 2017, 10:18 Editör: Editör

"İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN"

Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, İnebolu Muhtarlar Derneği'nin İnebolu Öğretmenevi'nde düzenlediği yemekte yaptığı konuşmada, köylerdeki çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İnebolu'da göreve başladığı Ağustos 2015'ten sonrası olan 2016-2017 yılları ile kendisinden önceki 2014-2015 dönemlerini rakamlarla kıyaslayan Atasoy, "2014 ve 2015'i topladığımız zaman 2016 etmiyor. Yaptıklarımızın hepsi ortada. 2012'den sonrası da son iki sene etmiyor. Şimdi ben buna ne diyorum biliyor musunuz, iş bilenin kılıç kuşananın." dedi.

İnebolu'da 166 kilometre asfalt, 226 kilometre de stabilize köy yolu bulunduğunu ifade eden Kaymakam Atasoy, "2015-2017 yıllarında 166 kilometrelik asfalt yolun 70 kilometresi 1. ve 2. kat asfalt olarak yenilendi. 10 kilometrelik kısmın yaması yapıldı. Yani 80 kilometrelik kısmı yenilenmiş oldu. Yani son 3 yılda asfalt yolumuzun yarısı yenilenmiş oldu. 226 kilometre stabilize yolun 37,6'sı program dahilinde, program harici 1,7 olmak üzere 39,3 kilometrelik yol filler kaplanarak yenilendi. Yine 226 kilometre stabilize yolun 2014-2017 döneminde 102,5 km'si yani yine yarısı tamamen asfalta hazır hale getirildi" diye konuştu.

KÖY YOLLARINI YARISI YENİLENDİ

Asfalt ve stabilize köy yollarının yarısının yenilediklerini ifade eden Kaymakam Atasoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer işin başında durursanız, işi kontrol edersiniz yol alırsınız. Bu performans devam ederse, her gün günlük takip ediyoruz. Birebir takip ettiğimden kimsenin şüphesi olmasın. Hiçbir sıkıntı yok, Allah'ın izniyle her şey kontrolümüz altında. Rabbim mahçup etmesin, Rabbim daha iyi hizmetler etmeyi nasip etsin. Allah'ın izniyle bunu yapacak güç ve kararlılıktayız. Göreceksiniz, son iki senede yapılanlara baktığım zaman benim umudum gayeti iyi. Son iki senedeki performans önceki 5 senede olsaydı bazı sıkıntılarımız kalmayacaktı. Biz geçmişin hesaplaşmasını yapmıyoruz ama bu senenin de son zamanları olduğu için de siz değerli muhtarlarımın bazı bilgilerinin olmasını uygun gördüm. Takdir sizin."

Yemeğe, Tarım İl Müdürü Osman Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Huner Özay, CHP İlçe Başkanı Hasan Çelebiloğlu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ateş, İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Nuri Çelebi, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çakılcı, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.  |  Bu haber 4548 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

LATİF GÖKÇEN'DEN İSTİFA KARARI

LATİF GÖKÇEN'DEN İSTİFA KARARI İnebolu Belediye Meclis üyesi Latif Gökçen Belediye Meclis üyeliğinden istifa etti.

"KAHRAMAN İNEBOLU'MUZDA YİĞİTÇE HİZMET ETMEYE GELDİM"

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Kocaköy Kaymakamlığından İnebolu Kaymakamlığına atanan Yasin Yunak'...

EVRENYE'NİN ASIRLIK KADINLAR PLAJI YENİLENDİ

EVRENYE'NİN ASIRLIK KADINLAR PLAJI YENİLENDİ İlçemize bağlı Evrenye Köyünün yaklaşık 100 yıllık Kadınlar Plajında bulunan sosyal tesis başta sona yenilenerek te...

KORONA BİTTİ Mİ?

KORONA BİTTİ Mİ? Yetkililer tarafından pandemi döneminde kritik virajlardan biri olarak görünen bayram tatili, belirli bölgelerde yı...

TÜRK KADINI KASTAMONU'DA SEMBOLLEŞMELİDİR

TÜRK KADINI KASTAMONU'DA SEMBOLLEŞMELİDİR Kadınlarımız için düşünülen her öneride Kastamonu'nun öncü olması gerektiğini düşünenlerdenim.

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ, 2 YARALI İstanbul'dan İnebolu'ya gelen Bayraktar ailesi Araç-Kastamonu karayolunda trafik kazası geçirdi; kazada 1 k...

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI

UYUŞTURUCU SATARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI İnebolu'da Extacy uyuşturucu hap satmak isteyen bir kişi suçüstü yakalandı.

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ

HATIPBAĞI'NIN BİBERİ Tadı, kokusu,rengi ve kıvrım kıvrım oluşuydu onu diğerlerinden ayıran...

KORONALIDAN KAÇANLAR !

KORONALIDAN KAÇANLAR ! Ciddi bir imtihandan geçiyoruz...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:56884

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:45064

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:61964

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:49642

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign