İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
Tarih 15 Aralık 2017, 10:18 Editör: Editör

"İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN"

Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, İnebolu Muhtarlar Derneği'nin İnebolu Öğretmenevi'nde düzenlediği yemekte yaptığı konuşmada, köylerdeki çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İnebolu'da göreve başladığı Ağustos 2015'ten sonrası olan 2016-2017 yılları ile kendisinden önceki 2014-2015 dönemlerini rakamlarla kıyaslayan Atasoy, "2014 ve 2015'i topladığımız zaman 2016 etmiyor. Yaptıklarımızın hepsi ortada. 2012'den sonrası da son iki sene etmiyor. Şimdi ben buna ne diyorum biliyor musunuz, iş bilenin kılıç kuşananın." dedi.

İnebolu'da 166 kilometre asfalt, 226 kilometre de stabilize köy yolu bulunduğunu ifade eden Kaymakam Atasoy, "2015-2017 yıllarında 166 kilometrelik asfalt yolun 70 kilometresi 1. ve 2. kat asfalt olarak yenilendi. 10 kilometrelik kısmın yaması yapıldı. Yani 80 kilometrelik kısmı yenilenmiş oldu. Yani son 3 yılda asfalt yolumuzun yarısı yenilenmiş oldu. 226 kilometre stabilize yolun 37,6'sı program dahilinde, program harici 1,7 olmak üzere 39,3 kilometrelik yol filler kaplanarak yenilendi. Yine 226 kilometre stabilize yolun 2014-2017 döneminde 102,5 km'si yani yine yarısı tamamen asfalta hazır hale getirildi" diye konuştu.

KÖY YOLLARINI YARISI YENİLENDİ

Asfalt ve stabilize köy yollarının yarısının yenilediklerini ifade eden Kaymakam Atasoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer işin başında durursanız, işi kontrol edersiniz yol alırsınız. Bu performans devam ederse, her gün günlük takip ediyoruz. Birebir takip ettiğimden kimsenin şüphesi olmasın. Hiçbir sıkıntı yok, Allah'ın izniyle her şey kontrolümüz altında. Rabbim mahçup etmesin, Rabbim daha iyi hizmetler etmeyi nasip etsin. Allah'ın izniyle bunu yapacak güç ve kararlılıktayız. Göreceksiniz, son iki senede yapılanlara baktığım zaman benim umudum gayeti iyi. Son iki senedeki performans önceki 5 senede olsaydı bazı sıkıntılarımız kalmayacaktı. Biz geçmişin hesaplaşmasını yapmıyoruz ama bu senenin de son zamanları olduğu için de siz değerli muhtarlarımın bazı bilgilerinin olmasını uygun gördüm. Takdir sizin."

Yemeğe, Tarım İl Müdürü Osman Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Huner Özay, CHP İlçe Başkanı Hasan Çelebiloğlu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ateş, İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Nuri Çelebi, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çakılcı, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.  |  Bu haber 3466 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

AKSAKAL SEYAHAT, OTOBÜS YENİLEDİ

AKSAKAL SEYAHAT, OTOBÜS YENİLEDİ İlçemize 1958 yılından bu yana hizmet veren Aksakal Seyahat, filosundaki otobüslerden birini daha yeniledi.

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-2

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-2 "45 yıllık dostluğumuzda, bir gün bile incinmediğim, güler yüzlü, tatlı dilli, doğru sözlüdür. Vakarlı, kibar, ağır...

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANDI

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANDI Sağlık Bakanlığı'nın 88. Dönem Zorunlu Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında çekilen kura sonuçlarına göre İneb...

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-1

ANILARLA İNEBOLU HİZMETİNDE BİR ÇINAR-1 Unutmayacağız, unutturmayacağız dedik! İyi insanların, hayırseverlerin, topluma faydalı bireyler olup hizmet ede...

MİLLİ EĞİTİM CİVELEKOĞLU'NA EMANET

MİLLİ EĞİTİM CİVELEKOĞLU'NA EMANET İnebolu İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek) Müdürü Hakan Civelekoğlu, İlçe Milli Eğitim Müd...

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİ

TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ İNTİHAR ETTİ Doğanyurt ilçesine bağlı Düzağaç köyünde tıp fakültesi öğrencisi genç intihar etti.

BİR İNEBOLU SEVDALISI; İSMAİL AZİZ KARAHAN

BİR İNEBOLU SEVDALISI; İSMAİL AZİZ  KARAHAN Hani memleketine çivi çakanlar vardır ya... Bunu da sessiz sedasız yaparlar. Desinler diye değil.

YENİ BAŞHEKİM OP. DR. ANIL ORHAN OLDU

YENİ BAŞHEKİM OP. DR. ANIL ORHAN OLDU İnebolu Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Anıl Orhan atandı.

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANACAK

İNEBOLU'YA 20 DOKTOR ATANACAK Sağlık Bakanlığı, İnebolu Devlet Hastanesi'ne rekor sayıda doktor kadrosu açtı.

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:25514

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:14478

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:30046

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:18790

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign