İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
KİTAP KURTLARI YARIŞACAK!Tarih 06 Ocak 2024, 16:00 Editör: Editör

KİTAP KURTLARI YARIŞACAK!

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) geleneksel hale getirdiği Kitap Kurdu Yarışması’nın 6’ncısı için başvurular başladı.

TÜGVA İnebolu Başkanı Sadık Kemal Çalışkan, gazetemize yaptığı açıklamada, TÜGVA Ortaokul Kitap Kurdu Yarışması’nın vakfın markalaşan projesi haline geldiğini söyledi.

Bu yıl ilçemiz genelinde yapacakları tanıtımla önceki yıllarda yapılan başvuru sayılarının üstüne çıkmayı hedeflediklerini belirten Çalışkan, “Ortaokul öğrencilerinin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için organize edilen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kitap Kurdu Yarışması’nın bu yıl 6.’si düzenlenecek. İlk genç yaş skalasına hitap eden yarışmada ortaokullu öğrenciler 5 kitaplık okumanın ardından 100 soruluk bir sınavda ter dökecekler. Türkiye geneli 81 ilden katılıma açık olan yarışmanın son başvuru tarihi 25 Şubat olarak açıklandı. Yarışmanın 8-9-10 Mart’ta online, 21 Nisan’da yazılı sınav şeklinde yapılacak. Yarışma kitapları; edebiyat, tarih, bilim-teknoloji, değerler eğitimi, fantastik-kurgu ve klasiklerden oluşan çok yönlü bir okuma listesine sahip. Yarışmaya “tugva.org” üzerinden başvuran ortaokullu öğrenciler, sınıf seviyelerine uygun belirlenen kitapları okuyarak sınava hazırlanıyor. Sınav sonunda Türkiye geneli dereceye giren ilk 10 öğrenciye ödüller var. 1.’ye umre veya Balkan turu (ailesinden 2 kişi ile birlikte)  + 15 bin TL, 2.’ye bilgisayar +12 bin TL, 3.’ye elektrikli scooter + 9 bin TL ve daha pek çok ödül, dereceye giren öğrencilere takdim edilecek” dedi.

Yarışmada İnebolu’dan da büyük bir katılım hedeflediklerini dile getiren Çalışkan, “Bu çerçevede okullarımızı ziyaret ediyoruz. İnebolulu gençlerimizin de bu yarışmaya yüksek oranda başvurmalarını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Çalışkan, kaybedeni olmayan kitap kurtlarına sıralamaya giremese de çeşitli ödüllerin takdim edileceği ve yerelde ve ülke geneli gezi programları ile yeni yerleri görerek ufuklarının açılacağını sözlerine ekleyip İnebolulu 5. 6. 7. Ve 8. Sınıfları kitap kurtları okuyor yarışmasına katılmaları noktasında davet etti.  |  Bu haber 1002 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ANNESİZ İLK BAYRAM!

ANNESİZ İLK BAYRAM! Mübarek Ramazan ayını beraber karşıladık...

3'ÜNCÜ ENGİN UZUNER DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

3'ÜNCÜ ENGİN UZUNER DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde MHP’den İnebolu Belediye Başkanı seçilen Engin Uzun...

İNEBOLULULAR İFTARDA BULUŞTU

İNEBOLULULAR İFTARDA BULUŞTU İstanbul'da ikamet eden İnebolulu hemşehrilerimiz, düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

İNEBOLU'DA İSMİ UNUTULMAYAN HAFIZLAR...

İNEBOLU'DA İSMİ UNUTULMAYAN HAFIZLAR... 25 Mart Pazartesi günü Canım Annemi, tam bir hafta sonra ise Kızkardeşimin eşini Ahirete uğurlamanın üzüntüsü içeri...

TURİZM İÇİN, ÇEVRE İÇİN, KALKINMAK İÇİN HEYAMOLA DEDİK

TURİZM İÇİN, ÇEVRE İÇİN, KALKINMAK İÇİN HEYAMOLA DEDİK İnebolu'da turizm derneği vardı bir zamanlar!

HARÇLIKLARINI GAZZE'YE GÖNDERDİLER

HARÇLIKLARINI GAZZE'YE GÖNDERDİLER İnebolu Müftülüğüne bağlı Ömer Kabadayı 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarını Gazze’de yo...

NURLAR İÇİNDE UYU "CANIM ANNEM"...

NURLAR İÇİNDE UYU Duygularım karmakarışık...

KASTAMONU'YU TANIMAK İÇİN, TANITMAK LAZIM!

KASTAMONU'YU TANIMAK İÇİN, TANITMAK LAZIM! Karadeniz'in dalgalı sularında ışığını arayan eski bir gemi.

"SAĞLIK DESTEK HATTI" KURULDU

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Sağlık Destek Hattı’ hizmete sunuluyor. Randevu konusunda yaşanan sıkıntı...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:125616

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:111162

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:130130

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116362

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign